Saga Star Wars

John Boyega w wywiadzie dla Digital Spy – czy Finn może zostać Jedi?

john-boyega-star-wars-the-last-jedi

Jeszcze przed premierą Przebudzenia Mocy po sieci krążyły teorie na temat Finna, jego rzekomej wrażliwości na Moc i możliwości zostania Jedi. W materiałach promocyjnych bohater był przedstawiany z mieczem świetlnym w dłoni, co jedynie napędzało fanowskie rozważania. Po wypuszczeniu filmu do kin podobne pomysły wcale nie zniknęły, choć faktycznie wrażliwa na Moc okazała się Rey i to ona wedle wszelkich przesłanek ma trenować pod okiem Luke’a. John Boyega, który wciela się w rolę Finna w najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen, odpowiedział ostatnio na kilka pytań redaktora serwisu Digital Spy. Aktor odniósł się do rozważań fanów na temat ewentualnego treningu i umiejętności posługiwania się Mocą przez byłego szturmowca.

Jak mówi Boyega:

„Czy chciałbym być Jedi? Uważam, że to byłoby interesujące, gdyby w filmach pojawiła się więcej niż jedna postać, która nim się stanie. Myślę jednak, że jest takie niepisane prawo Gwiezdnych Wojen, że tylko jedna osoba może pójść tą ścieżką i trenować.”

Nie nam oceniać, czy John zwyczajnie uciął spekulacje, czy też zwodzi fanów i celowo wskazuje fałszywe tropy. Jeśli jednak założymy, że Finn nigdy nie zostanie Jedi, to może przynajmniej okaże się wrażliwy na Moc? Niestety, tutaj Boyega także nie pozostawia złudzeń, ale jednocześnie wzmiankuje inną ciekawą kwestię.

Oto, co na ten temat myśli aktor:

„Mam nadzieję, że otrzymamy ciekawy zwrot akcji, ale nie w kategoriach zostania Jedi. W filmach jest przecież masa postaci, które z łatwością mogą stawić czoła rycerzowi Jedi, a same niekoniecznie nim są. Chciałbym mocniej zgłębić się w ten temat; stylu bycia niczym Boba Fett. Fajnie byłoby, gdyby Finn stał się kimś podobnym, ale kto wie?”

Pomysł Johna, choć zaskakujący, jest całkiem sensowny. Skoro Finn od samego początku nie przejawia zainteresowania do rozwijania u siebie wrażliwości na Moc, a jednocześnie wykazuje chęć do samodzielnego działania, to typ łowcy nagród pokroju Boby Fetta wydaje się wręcz szyty dla niego na miarę. Nabiera to jeszcze większego sensu, gdy przypomnimy sobie, że bohater podczas wydarzeń z Ostatniego Jedi także ma działać niemal samodzielnie, zamiast kurczowo trzymać się rdzenia Ruchu Oporu, tak jak Poe Dameron.

Czas pokaże, ile prawdy znajduje się we wszystkich spekulacjach. Premiera Gwiezdnych Wojen: Ostatniego Jedi odbędzie już 14 grudnia 2017 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.