Portal

#3 Q&A – odpowiadamy na Wasze pytania!

Q&A rebelianckie

Nadszedł czas, abyśmy opowiedzieli na trzecią serię Waszych pytań, które mogliście zadać nam w trwającym od piątku Q&A. Zajrzyjcie poniżej.

  • Jan Chodorowski – W jakim stopniu planowany jest rozwój RS, to znaczy gdzie widzicie się w przyszłości? Jako nowa Biblioteka Ossus, fundacja charytatywna, sklep internetowy, czy może wszystko zostanie po staremu, czyli jedna z lepszych stron poświęconych najlepszemu tematowi?

Janie, na początku chcielibyśmy podziękować Ci za bardzo miły komplement, ale nie chcemy popadać w samozachwyt, więc na tym przerwiemy rozwodzenie się nad jakością naszej działalności. 😉

Odpowiadając na Twoje pytanie – na pewno nie widzimy siebie w roli nowej Biblioteki Ossus, ponieważ obecna doskonale się sprawdza i kolejnej chyba raczej nikt nie potrzebuje. Fundacja charytatywna również nie mieści się w ramach naszym planów rozwoju, ale oczywiście, jeśli dzięki pasji do Gwiezdnych Wojen będziemy mogli pomóc komuś w jakichś życiowych trudnościach, to z ogromną przyjemnością to uczynimy. Faktycznie, planujemy otwarcie sklepu internetowego, ale musimy spełnić jeszcze sporo wymogów finansowo-formalnych, zanim się za to zabierzemy. Nie zastąpi on jednak tego, co robimy do tej pory; będzie jedynie uzupełnieniem dla naszego portalu informacyjnego.

  • Zosia Malinowska – Wiecie może, ile jeszcze będzie jeszcze części Gwiezdnych Wojen? Która była najlepsza według was, nie licząc 7 i Łotra 1?

Oprócz Ostatniego Jedi na dzień dzisiejszy wiemy jedynie o Epizodzie IX i spin-offie Solo. Plotki od jakiegoś czasu głoszą jednak, że prawdopodobnie powstanie film o Kenobim, a nawet o Mistrzu Yodzie. W dodatku, szefowa Lucasfilmu, Kathleen Kennedy, stwierdziła niedawno, że wytwórnia ma już wstępny plan dla marki na najbliższe 10 lat. Sądzimy więc, że filmów w świecie Odległej Galaktyki będzie jeszcze naprawdę sporo.

Odnosząc się do drugiej części pytania – prócz Przebudzenia Mocy i Łotra 1, najbardziej podobało mi się Mroczne Widmo, bo kojarzy mi się z początkami mojego fanowskiego życia. Dzięki temu filmowi pokochałem Star Wars jako mały szkrab w podstawówce, więc duży wpływ ma na to efekt nostalgii.

  • Mateusz Wolny – Dlaczego po wykonaniu Rozkazu 66 pozostali przy życiu Jedi nie próbowali połączyć sił? Byli przecież Yoda, Obi-Wan, Kanan, młody Ezra, Ashoka. Na początek odbudowy zakonu chyba nieźle?

Cóż, możemy tu tylko teoretyzować, bo w nowym kanonie brak jest jakichkolwiek wyjaśnień takiego stanu rzeczy. Moim zdaniem Jedi było po prostu zbyt mało, a Imperium zbyt silne i niebezpieczne, aby pozostali przy życiu członkowie Zakonu mogli ryzykować zebranie się w jednym miejscu i podejmowanie jakiejkolwiek próby odbudowy. Ryzykowaliby odnalezienie przez Imperatora, Dartha Vadera i jego Inkwizytorów, którzy, przy wsparciu Imperium, zrobiliby wiele, by móc zgładzić za jednym zamachem pozostałych Jedi. Pozostawanie w odseparowaniu i ukryciu wydaje się najrozsądniejszym wyjściem. Lepiej w takim wypadku było poczekać na czasy, w których Jedi nie uznawano już za wyjętych spod prawa kryminalistów.

  • Wojtek Kołodziejczyk – Jaka była treść przepowiedni, kto był Wybrańcem i jak do tego doszło?

Treści samej przepowiedni jakoś nie mogę dopatrzeć się w sieci, ale generalnie mówiła ona, że:

*Wybraniec (ang. Chosen One) to bohater przepowiedni Jedi – miał być według jej słów osobą, która przywróci równowagę Mocy. Przepowiednia wypełniła się w osobie Anakina Skywalkera.

Sama przepowiednia powstała na tysiące lat przed upadkiem Starej Republiki, jednak była jedną wśród wielu podobnych historii, stąd nie przywiązywano do niej szczególnej wagi – tym bardziej, że po siódmej bitwie na Ruusan Jedi byli przekonani, że wraz z „ostatecznym” pokonaniem Sithów równowaga została przywrócona. Dopiero w ostatnich dekadach istnienia Republiki, kiedy ciemna strona zaczęła manifestować się coraz silniej i wpływać na losy galaktyki (co w dużej mierze spowodowane było machinacjami Dartha Sidiousa) niektórzy, a wśród nich Dooku i Qui-Gon Jinn, zaczęli przywiązywać do przepowiedni większą wagę i dostrzegać w niej odpowiedź na nadciągające zagrożenia.

Wśród fanów istniało wiele różnych interpretacji przepowiedni, jak również wielu kandydatów na Wybrańca. Mimo niejasnego tekstu przepowiedni i różnych sposobów rozumienia równowagi Mocy przez interpretujących ją fanów, George Lucas jednoznacznie określił, że Wybrańcem jest Anakin.*

Myślę, że ten fragment wyczerpuje temat Wybrańca. Niewiele więcej można tutaj dodać.

*Źródło – Biblioteka Ossus

  • Adrian Błaszyk – Czy jest szansa na pojawienie się Lando w tej nowej trylogii?

Szansa istnieje zawsze, więc nigdy nie powiemy, że absolutnie jej nie ma. Póki co nie ma jednak ku temu żadnych przesłanek – wzmianka o Lando nie pojawia się w żadnych materiałach promocyjnych ani przeciekach.

  • Wojtek Moska – Snoke to…?

Zdaniem naszego felietonisty, Kuby, Snoke to Ezra Bridger. Rzeczywiście, jego ciągoty do Ciemnej Strony i wizualne podobieństwa mogą być pewną wskazówką. Kłócił się na ten temat nie będę, ale osobiście uważam, że jest to całkiem nowa postać – innymi słowy, Snoke to Snoke.

  • Michał Piekarski – Wolicie X-wingi czy Tie-fightery?

Michał, spójrz na nasze logo i nazwę, a odpowiedź nasunie się sama! 😉


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.