Filmy

Mark Hamill o osobowości Luke’a Skywalkera w „Ostatnim Jedi”

Luke Skywalker trailer 2

Mark Hamill w niedawnej rozmowie z magazynem Disney Insider opowiedział nieco o Luke’u Skywalkerze i stanie jego osobowości w nadchodzącej ósmej części Gwiezdnych Wojen. Aktor odniósł się także do krążących od pewnego czasu plotek na temat przejścia bohatera na Ciemną Stronę Mocy.

Przetłumaczyliśmy dla Was najciekawsze fragmenty rozmowy:

Disney Insider: Czy postać Luke’a zmieniła się w przeciągu lat?

Mark Hamill: Prawdę mówiąc, nie sądzę, by osobowość Luke’a fundamentalnie się zmieniła. Po prostu się zestarzał i doświadczenie życiowe zmieniło jego spojrzenie na świat, tak jak to się dzieje u każdego człowieka.

DI: Luke został opisany jako „mroczny” w Ostatnim Jedi. Zgodziłbyś się z tym?

MH: W Gwiezdnych Wojnach: Przebudzeniu Mocy Luke stracił zaufanie do samego siebie i swojej umiejętności do podejmowania dobrych decyzji. Ta myśl cały czas go prześladuje. Ale na pewno nie zwrócił się ku Ciemnej Stronie. Nie będzie to „zła” wersja Luke’a, choć wciąż pozostanie inkarnacją postaci, której absolutnie się nie spodziewałem.

DI: W trailerze słyszymy, jak Luke wypowiada zdanie: „Czas Jedi przeminął.” Jak zareagowałeś, gdy po raz pierwszy to przeczytałeś w scenariuszu?

MH: Jestem przekonany, że kwestia ta była ogromnym szokiem dla widowni, więc możesz wyobrazić sobie, jak ja poczułem się w tym momencie! To ogromna zmiana dla bohatera, który niegdyś reprezentował sobą optymizm i nadzieję. To dość radykalna decyzja, by porzucić wszystko, w co niegdyś wierzył. Cały film jest pełen podobnych niespodzianek, przez które wręcz opada szczęka, ale musicie zobaczyć film na własne oczy, aby się o tym przekonać.

DI: Jak pracowało ci się z reżyserem, Rianem Johnsonem?

MH: Nie dałbym sobie z tym wszystkim rady bez Riana. Saga Star Wars to potężna odpowiedzialność. Pewnego dnia spotkaliśmy się z Rianem i powiedziałem mu wtedy: „To wszystko jest tak rozdmuchane, że, prawdę mówiąc, jestem wręcz przerażony!”. Spojrzał wtedy na mnie i odpowiedział: „Ja też!”. Rian jest niezwykle utalentowany. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem szansę z nim pracować. Nie przebrnąłbym przez tę rolę bez jego wsparcia i dobrych rad. Bardzo wierzę w niego i jego osądy względem kierunku filmu. Na każdym kroku pozwalałem mu być moim guru. Jeśli on jest zadowolony ze sceny, to i ja jestem.

Ostatecznie możemy zatem zamieść pod dywan wszelkie spekulacje na temat zwrotu Luke’a ku Ciemnej Stronie Mocy. Tym razem Mark nie wypowiadał się na Twitterze czy nie trollował fanów. Udzielił oficjalnego wywiadu – a kiedy, jeśli nie w takich momentach, ten aktor może mówić prawdę i tylko prawdę?

Przyznam szczerze, że mi ulżyło. Dobrze wiedzieć, że przemiana Skywalkera będzie bardziej subtelna, a nie totalna, jak sugerowały dotychczasowe przesłanki. Istnieje szansa, że w Ostatnim Jedi ponownie ujrzymy „powrót Jedi”.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.