Portal

#4 Q&A – odpowiadamy na Wasze pytania!

Q&A rebelianckie

Przed Wami czwarta seria pytań i odpowiedzi. Od czwartku mogliście zapytać nas o dowolną kwestię związaną z Gwiezdnymi Wojnami lub naszym portalem. Po więcej zajrzyjcie poniżej.

  • Adrian Błaszyk – Jak widzicie śmierć Luke’a Skywalkera, która jest prawdopodobna?

Szczerze? Nie sądzimy, aby śmierć Luke’a była możliwa. Biorąc pod uwagę uśmiercenie Hana Solo w Przebudzeniu Mocy oraz prawdopodobne odsunięcie Lei na boczny tor po VIII Epizodzie, pozbycie się także Skywalkera byłoby strzałem w kolano i wyeliminowaniem ostatniej ważnej postaci z czasów Oryginalnej Trylogii. Luke ma tak silną i ugruntowaną pozycję w świecie Star Wars, że jego postać po prostu musi zostać. Zatem w ogóle nie wyobrażamy sobie jego śmierci, ale jeśli istnieje na to jakikolwiek cień szansy, to najsensowniejsze byłoby jakieś epickie starcie ze Snokiem, które zakończyłoby się śmiercią obydwu.

  • Wojtek Kołodziejczyk – Czy uważacie że muzyka z Łotra 1 nie oddaje w pełni starwarsowego klimatu? Czy wg. redakcji serial aktorski wypaliłby?

Muzyka w Łotrze była naszym zdaniem doskonale dopasowana. Faktycznie, nie oddaje ona w pełni klimatu Gwiezdnych Wojen, ale należy pamiętać, że sam spin-off także nie był typową pozycją ze świata Star Wars. Dostaliśmy brudny film wojenny, w którym giną wszyscy główni bohaterowie. To nie były standardowe Gwiezdne Wojny i potrzebna była niestandardowa muzyka.

Co do drugiej części pytania, to serial aktorski jest strzałem w dziesiątkę! Swoją drogą, zabawne, że zadałeś to pytanie na dzień przed tym, jak informacja o serialu aktorskim oficjalnie się pojawiła. Oczywiście, najważniejszą kwestią jest teraz to, kto będzie go realizował (naszym zdaniem powinien to zrobić Dave Filoni, bo to weteran starwarsowych seriali). Druga sprawa to tematyka. Choć ona nie jest tak ważna, jak realizacja. Jeśli twórcy umiejętnie pokierują fabułą i bohaterami, to serial z pewnością wypali.

  • Radek Gierwatowski – Na planie pojawił się kiedyś Hayden Christensen. Czy jest szansa ze w VIII części będą „duchy”?

Tak, plotki o Haydenie na planie krążyły jakiś czas temu. Cóż, wszystko jest możliwe. Może Rey lub Luke będą mieli jakąś wizję Mocy? Może faktycznie pojawią się Duchy Mocy? Stawiamy, że jest szansa 50/50, bo innych przesłanek co do obecności Haydena w filmie nie ma, a wizyta mogła być czysto kurtuazyjna lub konsultacyjna.

  • Mikołaj Derewońko – Czy w nowym kanonie jest coś wspomniane na temat wyczuwania droidów (przewidywanie ruchów albo mgliste uczucie zagrożenia) w Mocy przez Jedi?

Wedle naszej wiedzy nie ma bezpośredniej wzmianki o podobnych umiejętnościach Jedi. Jednak powszechnie wiadomo, że każdy przedmiot lub istota w galaktyce są obecne w Mocy – kamień, drzewo, zwierzę, czy człowiek, a więc prawdopodobnie także droid. Doidy nie posiadają jednak emocji w rozumieniu istot żywych, więc możliwość wyczuwania, że chcą kogoś skrzywdzić, jest raczej wątpliwa.

  • Jagoda Knurowska – Szturmowcy czy klony?

Zdecydowanie klony!

  • Zosia Malinowska – Jak myślicie, jak uśmiercą Leię?

Oficjalnie potwierdzono, że Leia nie zostanie uśmiercona. Twórcy chcą wymyślić jakiś sposób na odsunięcie jej na boczny tor w następnym filmie, ale Generał Organa absolutnie nie zginie.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.