Filmy

Mark Hamill o powrocie Luke’a Skywalkera na Sokoła Millennium

IMG_7035

Pisaliśmy już o serii zdjęć z Ostatniego Jedi, które zostały dziś opublikowane przez Entertainment Weekly. To jednak nie koniec nowości ze strony magazynu, ponieważ na jego łamach ukazał się także wywiad z Markiem Hamillem – aktor opowiada w nim o powrocie Luke’a Skywalkera na Sokoła Millennium, który znamy z trailera filmu.

Okazuje się, że powrót ten nie był emocjonalnym przeżyciem jedynie dla bohatera filmu, ale także dla samego aktora.

Jak mówi Hamill:

„Mówię ci, nie spodziewałem się, że zareaguję w taki sposób. Byłem tam [na planie – przyp. red.] ze swoją rodziną – Nathanem, Griffinem, Chelsea i żoną Marilou. Ludzie z Lucasfilmu zapytali, czy może być ze mną ekipa filmowa, gdy będę wchodził na Sokoła, bo nie działo się to w dzień pracy. Byłem w zwykłych, codziennych ubraniach. Zgodziłem się.”

Rian Johnson odniósł się do tej samej sceny, ale nagrywanej już na potrzeby filmu:

„Boże, pamiętam doskonale ten moment, gdy wszedł do kokpitu Sokoła i włączył światła. To dość ciasna przestrzeń, więc cała ekipa siedziała przed monitorami i oglądaliśmy obraz z kamery. Po chwili wszyscy spoglądaliśmy tylko na siebie i jedyne, co mogliśmy powiedzieć, to: „O mój Boże”.

To była bardzo emocjonalna scena, ale raczej nie jedna z tych pozytywnych. Jest w niej sporo melancholii. Wiesz, ten statek jest dla Luke’a wręcz przepełniony duchami z przeszłości.”

Na koniec Mark opowiedział, jak surrealistyczne było dla niego ponowne nagrywanie scen na Sokole:

„To wszystko, co ponownie mi się przytrafiło… Ciężko to ująć w słowach. Gdy do kin wyszły Prequele, myślałem, że jeszcze kilka lat i wszyscy o nas zapomną. Ale tak naprawdę nigdy nie zapomnieli.

Czuję… No wiesz, że muszę się uspokoić, bo to jeden z tych momentów, w których nie powinno się płakać, a ja zaraz zacznę, więc przestańmy.”

Scena z Lukiem w kokpicie Sokoła chyba w każdym z nas wzbudziła podobne emocje. Osobiście nie mogę się doczekać, aż zobaczę ten moment w filmie.

Pełny artykuł z EW znajdziecie tutaj.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.