Saga Star Wars

Entertainment Weekly o kryształowych lisach z „The Last Jedi”

crystal fox

Magazyn Entertainment Weekly ponownie przybywa do nas z ciekawymi informacjami o Ostatnim Jedi. Tym razem dowiadujemy się co nieco o kryształowych lisach, żyjących na pokrytej solą planecie Crait.

Osobniki należące do tego gatunku nazywane są vulptexami, co jest wariacją od słowa „vulpes”, które w językach latynoskich oznacza „lis”. Na nazwę wpadł Pablo Hidalgo z Lucasfilm Story Group.

Zwierzęta te żyją na powierzchni Crait i poruszają się pośród szczelin jej solnej skorupy. Wedle słów twórców niektóre z nich zagnieździły się w opuszczonej rebelianckiej bazie z czasów Galaktycznej Wojny Domowej, którą w Ostatnim Jedi będzie wykorzystywał Ruch Oporu.

TheLastJediT2-082

Bardzo ciekawie wyjaśniono również, dlaczego zamiast futra pokryte są kryształami. Okazuje się, że nie zawsze tak wyglądały, ale długa ewolucja i coraz szersze występowanie soli na planecie, którą vulptexy wdychały i spożywały, ostatecznie doprowadziły ich organizmy do samodzielnego jej wytwarzania.

Dzięki wywiadowi z twórcami wiemy już, że lisy odegrają dość ważną rolę w The Last Jedi. Ich lśniące futro pomoże bohaterom przedostać się przez ciemne tunele pod powierzchnią planety. Nie wiemy jednak, w jakim kierunku będą zmierzali.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.