Filmy

Snoke i jego nienawiść do Republiki – Rian Johnson i Andy Serkis o antagoniście

Snoke trailer 2

To już czwarty dzień publikacji na temat Ostatniego Jedi od Entertainment Weekly. Dziś magazyn zamieścił wywiad z reżyserem filmu, Rianem Johnsonem, oraz odtwórcą roli Przywódcy Snoke’a, Andym Serkisem. Obaj opowiedzieli nieco o głównym antagoniście najnowszej trylogii oraz powodach, które popchnęły go do nienawiści względem Nowej Republiki i Ruchu Oporu.

Zacznijmy od ciekawego faktu o nim. Już od dawna wiemy, że lider Najwyższego Porządku jest bardzo wysoki, lecz z artykułu dowiadujemy się, ile dokładnie ma wzrostu. Redaktor EW, Anthony Breznican, wskazuje, że mierzy on około 9 stóp, co w systemie metrycznym da ponad 2,7 metra. Całkiem sporo.

Przejdźmy jednak do fragmentów wywiadu, które dla Was przetłumaczyliśmy.

Jak mówi Andy Serkis:

„Snoke jest niezwykle silny w Mocy, a dokładniej w jej ciemnej stronie. Jednocześnie jest bardzo wrażliwy i osłabiony. Wiele wycierpiał, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Jego wrogość w pewnym sensie jest efektem tych wydarzeń. Nienawiść, którą żywi względem Ruchu Oporu wynika bezpośrednio z osobistych doświadczeń.”

To bardzo interesująca wskazówka. Czyżby tajemniczy czarny charakter miał jakieś niezaleczone zaszłości z Ruchem Oporu, albo nawet samą Leią Organą? Być może namówienie Kylo do zabójstwa własnego ojca było formą osobistej zemsty na Lei za coś, co przytrafiło się za jej sprawą Snoke’owi? Nie powinniśmy wykluczać takiej możliwości, ale są to oczywiście wyłącznie nasze spekulacje.

SnokeCover

Dalej możemy przeczytać wypowiedź Riana Johnsona:

„Podobnie jak rodzice Rey, Snoke jest po to, by pełnić pewną funkcję w historii, która, jak sami się zorientujcie, nie jest suchą stroną z Wikipedii.

Dla przykładu, w Oryginalnej Trylogii nie wiedzieliśmy nic o Imperatorze, poza tym, co było niezbędne dla całokształtu historii i co wiedział o nim Luke – że jest złym gościem, który stoi za czynami Vadera. Jednak w Prequelach dowiedzieliśmy się o Palpatinie wszystkiego, dlatego, że była to opowieść o jego dojściu do władzy. Również o Snoke’u wiemy wyłącznie tyle, ile potrzebuje wątek fabularny. Dla mnie najbardziej ekscytujące jest to, że zobaczymy go w filmie dużo więcej, a Andy Serkis będzie robił znacznie więcej, niż w poprzedniej części. Ten facet jest po prostu jak wcielenie żywiołu.”

W The Last Jedi po raz pierwszy ujrzymy Snoke’a w formie cielesnej, dzięki czemu będziemy mogli dokładniej przyjrzeć się deformacji jego ciała.

Andy Serkis odnosi się do tego aspektu:

„Zobaczycie go w formie fizycznej. Jego ciało jest powykręcane niczym korkociąg, przez co ma kiepskie możliwości ruchowe. Jego agresja i gniew są przez tę fizyczność ograniczane.”

Aktor zdradził także, jakiej sztuczki użył, by twarz antagonisty wyglądała naturalniej po motion capture:

„Jedyna rzecz, jaką zrobiłem ze swojej strony dodatkowo, to symulowanie jego szczęki. U niego jest ona całkiem zmiażdżona, a lewa część jego twarzy jest wręcz rozszarpana. Wyrobiłem więc sposób zakleszczenia lewej strony moich ust, aby ograniczyć ruch warg po tej stronie.”

Kreacja Przywódcy Najwyższego Porządku zapowiada się naprawdę interesująco. Mamy jedynie kolejny powód, by z jeszcze większą niecierpliwością wyczekiwać premiery Ostatniego Jedi. Jeszcze 22 dni.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.