Filmy

Daisy Ridley nie chce grać Rey po IX Epizodzie

Rey The Force Awakens

Daisy Ridley, która wciela się w postać Rey w najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen, udzieliła wywiadu dla magazynu Rolling Stone. Aktorkę zapytano m.in. o to, czy widzi się w świecie Odległej Galaktyki po ukończeniu prac nad IX Epizodem, na co odpowiedziała w dość zawiły i dla niektórych zaskakujący sposób.

Czy będziesz grała Rey po wydarzeniach z IX Epizodu?

Nie. Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia co podpisuję, gdy godziłam się na tę rolę. Nie czytałam wcześniej scenariusza, ale widziałam, że pracują nad tym wspaniali ludzie, więc dla mnie sam ten fakt wystarczył. Teraz myślę sobie, że jestem nawet większą szczęściarą, niż zdawałam sobie sprawę w tamtym czasie – jestem częścią miejsca, w którym zawsze czuję się jak w domu.

Cóż, twoja odpowiedź brzmi w takim razie bardziej twierdząco niż przecząco…

Nie, nie, nie. Jestem naprawdę podekscytowana, mogąc brać udział w tworzeniu trzeciego filmu, ponieważ, ostatecznie, podpisywałam kontrakt na taką ilość. Więc w mojej głowie wciąż są trzy filmy i koniec. Myślę, że to będzie dobry moment, by to zakończyć.”

Zanim jednak stracicie głowę i zaczniecie się zastanawiać, czemu Daisy już w tej chwili mówi wprost o zakończeniu przygody z historią Rey, to warto przypomnieć sobie kilka faktów: Po pierwsze, scenariusz IX Epizodu nie jest jeszcze gotowy, więc żadni aktorzy (ani nawet sam J.J. Abrams) nie wiedzą, co stanie się w filmie. Po drugie, wszyscy aktorzy grający w najnowszej trylogii faktycznie podpisali kontrakty wyłącznie na trzy filmy. Ciężko oczekiwać od artystów, żeby snuli jakiekolwiek wizje na temat swojej przyszłości w świecie Star Wars, skoro nie wiedzą nawet, czy ich postać będzie miała się dobrze po dziewiątej części.

Odpowiedź Daisy mogła być (i najpewniej była) dyplomatycznym wyminięciem trudnego pytania. Na dzień dzisiejszy Ridley naprawdę może nie mieć planów pozostania przy Lucasfilmie tuż po ukończeniu prac na obecną trylogią, ale nie oznacza to, że Lucasfilm nie ma planów względem niej. Rey jest na tyle uwielbianą i charyzmatyczną postacią, że pozostawienie jej wątków po rozegraniu wydarzeń z ostatniej części byłoby strzałem w kolano.

Wszystko jest oczywiście kwestią kwoty wynagrodzenia, jaką wytwórnia zaproponuje aktorce, gdy w planach będą kolejne filmy z jej udziałem. Jestem przekonany, że za 2-3 lata przeczytamy, iż Daisy Ridley powróci do nas jako Rey.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.