FilmyGry

Nasza teoria – Imperator Palpatine wiedział o Ahch-To

Ahch-to

Imperator wiedział o istnieniu Ahch-To i starożytnej świątyni Jedi, która znajduje się na planecie – taką teorię jestem skłonny wysnuć na podstawie wątków zawartych w kampanii gry Star Wars: Battlefront II i spocie Ostatniego Jedi, opublikowanym 1. grudnia. Sądzę, że są ku temu całkiem mocne przesłanki.


Dalsza część tekstu zawiera spoilery z gry, jeśli więc jeszcze w nią nie graliście, to lepiej dalej nie zaglądajcie!


Rozgrywając kampanię w Battlefroncie trafiamy na planetę Pillio, gdzie wcielamy się w Luke’a Skywalkera. Na ów świat dostaje się również agent Del Meeko, z zadaniem zniszczenia tzw. Obserwatorium Imperatora – miejsca, w którym Palpatine przechowywał za życia cenne dla siebie artefakty. W pewnym momencie misji Luke spotyka Dela i pomaga mu wyjść z opresji, po czym bohaterowie łączą siły, by dotrzeć do Obserwatorium.

star-wars-battlefront-II-last-jedi-hints-luke-skywalker

Nietrudno się domyślić, że elitarny agent Imperium i rycerz Jedi nie mają większego kłopotu z dostaniem się do obranego celu. Po dotarciu okazuje się jednak, że skrytka Palpatine’a to w dużej mierze skład sentymentalnych przedmiotów, pośród których nie ma niczego, co mogłoby zagrozić istnieniu Imperium. To jednak tylko pozory. W stercie bezwartościowych śmieci znajduje się bowiem jedna rzecz, która wzbudza duże zainteresowanie młodego Jedi – „kompas”. Skywalker prosi Dela o możliwość zatrzymania artefaktu i tak też wchodzi w jego posiadanie.

Skywalker on Pillio

Gdy ukończyłem ten wątek w grze, z początku pomyślałem: „Może to mapa do Ahch-To?”. Myśl ta szybko jednak rozpłynęła się w odmętach mojej głowy, a ja skupiłem się na dalszej rozgrywce.

Sprawa powróciła ze zdwojoną siłą i mocno mnie zainteresowała, gdy 1. grudnia pojawił się jeden z wielu spotów Ostatniego Jedi. Kiedy Rey w jednej ze scen sięga do sfatygowanego plecaka (najprawdopodobniej należącego do Luke’a), naszym oczom przez ułamek sekundy ukazuje się… dokładnie ten sam artefakt, który Skywalker znalazł na Pillio.

Ahch-To Mapa

Co to właściwie oznacza?

Moim zdaniem (i liczę, że przynajmniej część z Was się ze mną zgodzi) Imperator wiedział o istnieniu Ahch-To. Nie widzę innego powodu, dla którego miałby trzymać mapę prowadzącą do tej planety w swoim Obserwatorium. Kto wie, być może nawet odwiedził starożytną świątynię, próbując zgłębić historię swojego największego wroga – Zakonu Jedi?

Ostatnim dowodem na to, że kompas jest mapą do Ahch-To, jest finalna scena kampanii. Wiele lat po bitwie o Jakku Kylo Ren odnajduje Dela i wyciąga z jego głowy wspomnienia na temat Pillio. Po co? To oczywiste, zatem pozwolę sobie nie odpowiadać, żeby nie obrażać Waszej inteligencji.

Kylo ren and Del

Za moją teorią przemawia także fakt, że Lucasfilm w ostatnim czasie mocno kładzie nacisk na to, by wszystkie produkcje powstające pod egidą Star Wars – czyli książki, komiksy, seriale oraz gry – ściśle trzymały się kanonu i były ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Czy wątek zostanie jakoś rozwinięty w filmie? Byłoby naprawdę miło, gdyby tak się stało. To dzięki podobnym nawiązaniom i smaczkom buduje się przecież magię Gwiezdnych Wojen.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.