Książki i komiksy

Zapowiedzi Uroborosu na 2018 r. – dostaniemy „Inferno Squad” oraz „Phasmę”

Uroboros 2018.png

Wydawnictwo Uroboros opublikowało dziś na swoim fanpage’u informację o planach wydawniczych na pierwszy kwartał 2018 roku. Polskich fanów Gwiezdnych Wojen zdecydowanie ucieszy fakt, że powieści, które pojawią się z początkiem roku, to Star Wars: Battlefront II. Inferno Squad, Star Wars: Phasma. Journey to Episode VIII The Last Jedi oraz Star Wars: Episode VIII The Last Jedi.

 

Bardzo pozytywnie zaskoczyło nas, że na polskim rynku tak szybko pojawią się jedne z najnowszych pozycji książkowych. To jednak nie wszystko, ponieważ od kolegów ze strony Świat Star Wars dowiadujemy się, iż w planach na przyszły rok jest łącznie 10 gwiezdnowojennych powieści!

Poniżej możecie przeczytać opisy dwóch z trzech zapowiedzianych do tej pory tytułów:

Inferno Squad (premiera 28 lutego 2018)

17951890_10155275231873713_2708860511041602087_n

Po kradzieży planów Gwiazdy Śmierci i jej zniszczeniu, Imperium jest w odwrocie. W odpowiedzi na swoją porażkę Marynarka Imperialna tworzy nową formację – grupę elitarnych żołnierzy, znanych jako Oddział Inferno. Ich celem jest infiltracja i eliminacja pozostałości po partyzanckiej grupie Sawa Gerrery. Po jego śmierci, jego ludzie nadal planują obalenie Imperium i gotowi są osiągnąć swój cel za wszelką cenę. Inferno musi udowodnić swoją wartość, jako najlepszych z najlepszych i zniszczyć partyzantów od wewnątrz. Ale gdy niebezpieczeństwo i możliwość zdemaskowania wzrośnie, jak daleko posuną się członkowie oddziału, aby zapewnić bezpieczeństwo Imperium?

Phasma (premiera w marcu 2018)

Phasma_novel_cover_TLJ

Książka przedstawi historię Kapitan Phasmy. Jest to powieść zawierająca wskazówki dla Gwiezdnych Wojen: Ostatniego Jedi.

Powieść autorstwa Delilah S. Dawson, która ma przede wszystkim koncentrować się na przybliżeniu nam historii zbroi kapitan Phasmy. Dowiemy się, kim jest tajemnicza członkini Najwyższego Porządku oraz odkryjemy pewną tajemnicę, której zazdrośnie strzeże przed wścibskim wzrokiem swoich wrogów. Ujawnienie owej tajemnicy może zaszkodzić Phasmie, zaś czytelnik będzie mógł przekonać się, jak daleko się posunie, by zapobiec jej ujawnieniu.

Nowela Dawson rozpocznie się na długo przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi, przybliżając nam początki głównej bohaterki, jako młodej kobiety. Powieść ukaże jej ucieczkę z rodzinnej planety i to, jak dostała się w szeregi Najwyższego Porządku. Ponadto często będziemy przeskakiwać między teraźniejszością a przeszłością.

Ostatni Jedi (premiera w kwietniu 2018)

TheLastJedi JasonFry

Jak już wspomnieliśmy, w kwietniu ukaże się także nowelizacja Ostatniego Jedi. Z oczywistych względów w momencie, gdy piszemy tego newsa nie jesteśmy w stanie przedstawić opisu powieści.

Osobiście bardzo liczę, że w planach wydawniczych znalazło się miejsce dla książek Leia. Princess of Alderaan i Star Wars: Thrawn, gdyż są naprawdę warte uwagi i uznawane za jedne z najlepszych pozycji nowego kanonu. Co jeszcze chcielibyście zobaczyć pośród nadchodzących tytułów?


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.