Saga Star Wars

Disney odnosi się do niskich ocen widzów wystawionych „Ostatniemu Jedi”

TheLastJedi Tempt

Ostatni Jedi zaliczył bardzo dobry start w box office, zarabiając około 220 milionów dolarów w USA (co stanowi drugi najwyższy wynik wszech czasów, zaraz za Przebudzeniem Mocy z około 248 milionami dolarów brutto) i 450 milionów dolarów na całym świecie, zdobywając tym samym piąty najbardziej dochodowy weekend otwarcia w historii światowego kina. Chociaż wynik Ostatniego Jedi w serwisie Rotten Tomatoes (93 procent) jest na równi z Przebudzeniem Mocy, to głosy publiczności stanowią najniższą ocenę w historii Sagi (na poziomie 57 procent). To samo można powiedzieć o ocenach filmu w serwisach IMDb, jak i Metacritic. Dyrektor Walt Disney CompanyDave Hollis, zareagował na te informacje.

Jak mówi Hollis:

„Rian Johnson, obsada i zespół Lucasfilmu dostarczyli nam doświadczenie, które jest całkowicie gwiezdnowojenne, a jednocześnie świeże, nieoczekiwane i nowe. Czyni to ów film Gwiezdnymi Wojnami, jakich publiczność nigdy nie widziała – ludzie rozmawiają i zastanawiają się nad jego tajemnicami. Jest dużo do zrobienia i widzimy to w pozytywnym świetle. Powinno to pomóc w rozpowszechnieniu filmu i zachęceniu do kolejnych wizyt kinach, kiedy wkroczymy w lukratywny okres świąteczny.”

Disney wydaje się przekonany co do słuszności swojej drogi. Niewykluczone, że wytwórnia spodziewała się podobnej reakcji części widzów, wiedząc, co zdarzy się w ósmej części sagi Skywalkerów.

Z naszych obserwacji wynika, że Ostatni Jedi faktycznie podzielił społeczność fanów. Część jest zachwycona filmem reżyserii Riana Johnsona, zaś pozostali negują niemal każdy aspekt produkcji.

Niezależnie od tego, co faktycznie dzieje się z wynikami Epizodu VIII na IMDb, Metacritic i Rotten Tomatoes, nie wpłynęły one na oglądalność filmu… jeszcze.

Jeśli jesteście ciekawi, jak my oceniamy The Last Jedi, zajrzyjcie do jednej z naszych recenzji:

  1. Ostatni Jedi – recenzja
  2. Ostatni Jedi – recenzja #2

Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.