Filmy

Rian Johnson i Ram Bergman rozmawiają o nowej trylogii Star Wars

johnson_bergman

Niezależnie od tego, czy podoba Wam się Ostatni Jedi, czy nie, musicie się zgodzić, że film charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, który, wedle naszej subiektywnej opinii, czyni go jedną z najlepiej wyglądających produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen. Podziękowania za to należą się w dużej mierze Rianowi Johnsonowi. Teraz, gdy The Last Jedi na dobre zagościł w kinowych repertuarach, Rian ma czas na odpoczynek. Nie potrwa on jednak długo, ponieważ w listopadzie Lucasfilm ogłosił, że Johnson stworzy całkowicie nową trylogię Star Wars z zupełnie nowymi postaciami i lokacjami. Redaktor The Hollywood Reporter rozmawiał niedawno z reżyserem oraz jego przyjacielem i producentem, Ramem Bergmanem, którzy pokrótce opowiedzieli o nadchodzącym projekcie.

Czego nauczyła was praca nad The Last Jedi, co pomoże wam kontynuować nową trylogię?

Rian Johnson: Było tak wiele rzeczy, które były dla mnie nowe, jeśli chodzi o proces produkcji. Poczynając od pracy ze specami od wizualizacji, aż do współpracy z szefami działów. To był płynny proces. Czułem się dziwnie komfortowo, ale wiele rzeczy było nowych, więc musiałem się także uczyć. Będzie fajnie wchodzić w kolejny projekt, wiedząc nieco lepiej, jak działa ta maszyna. To wszystko było dla mnie takie nieznane, głównie przez rozmiar i zakres, które sprawiały, że było to coś całkiem odmiennego. Teraz, gdy nieco się z tym oswoiłem, czuję, że mogę wejść do tego trochę pewniej i bez zadręczania się: „Czy będę wiedział, jak to zrobić?”. Czuję się z tym dobrze.

Czy zamierzacie wziąć nieco wolnego, gdy będzie już po premierze tego filmu, czy też chcecie skupić się w międzyczasie na kolejnym?

Johnson: Zamierzamy ustalić czas następnego filmu, ale jeszcze tego nie rozważaliśmy. Nie mam poczucia: „O mój Boże, jestem wyczerpany, muszę posiedzieć na plaży przez miesiąc”. Czuję się w tej chwili twórczo podekscytowany. Chcę wskoczyć prosto do pracy. Cały ten proces sprawił, że czułem się gotowy, aby zrobić to od razu. Nie wiem dlaczego. I nie wiem, czy to dobry znak.

Ram Bergman: Co więcej, w przypadku większości dużych filmów pracujesz i dostarczasz je dosłownie w ostatniej chwili. My prawie skończyliśmy naszą produkcję na początku sierpnia, więc nie pracowaliśmy naprawdę ciężko, poza udzielaniem wywiadów tu i tam. Mieliśmy luksus ukończenia [Ostatniego Jedi – przyp. red.] kilka miesięcy wcześniej.

Czy zastanawialiście się, gdzie na osi czasu Star Wars będzie leżeć ta trylogia? Na przykład, czy miałoby to miejsce przed Sagą Skywalkerów, czy też po?

Johnson: Jesteśmy na samym początku obmyślania planu i, szczerze mówiąc, jeszcze nie jesteśmy pewni osi czasu. Jest to jednocześnie najbardziej i najmniej interesująca część tej pracy. Bardziej myślę o tym, jaka będzie historia, o kim będzie opowiadała? Jakie będą jej elementy? Jaki rodzaj dramatu w niej zawrę? Moja głowa orbituje teraz wokół tych kwestii. Tak naprawdę, naprawdę nie doszedłem jeszcze do tego. W tej chwili jestem najbardziej podekscytowany potencjałem i dopiero zaczynam tworzyć małe grupy pomysłów na to, czym może się stać.

Jak sami możecie zobaczyć, Rian nie ma jeszcze niczego konkretnego, czym mógłby podzielić się z fanami. Biorąc pod uwagę, jak dużo czasu reżyser ma w zanadrzu na obmyślenie planu działania, brak skonkretyzowanych pomysłów jest całkiem zrozumiały.

Jedyne, co w tej chwili jest pewne na temat produkcji Johnsona, to fakt, że nie będzie ona w żaden sposób nawiązywała do czasów Starej Republiki, o czym reżyser mówił przy okazji jednego z wcześniejszych wywiadów

Ciekawi nas, co Wy chcielibyście zobaczyć w nadchodzącej trylogii. Podzielcie się pomysłami w komentarzach!


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.