Saga Star Wars

Pomysły George’a Lucasa inspiracją dla Epizodów VII – IX? Najwyraźniej tak

George-Lucas-and-JJ-Abrams-550x331

Slashfilm ujawnił właśnie nowy raport omawiający koncepcje, które powstały podczas opracowywania Epizodu VII przez George’a Lucasa – zanim jeszcze Disney przejął markę i wybrano innego reżysera projektu. Trzeba podkreślić, że Lucasfilm ostatecznie nie wykorzystał oryginalnych szkiców fabuły, o co Lucas sam wcześniej poprosił, a J.J. Abrams później poparł pomysł. Jedynie Mark Hamill ubolewał nad tym, że twórcy nie korzystali mocniej z pomysłów George’a. Wpływ jego wizji jest jednak nadal obecny, ponieważ możemy przeanalizować część informacji, które ostatecznie sugerują, że pewne podstawowe pomysły zostały wykorzystane.

Oto, jak prezentują się wstępne zamysły George’a Lucasa na tle tego, co otrzymaliśmy w najnowszych filmach Sagi:

  • Przebudzenie Mocy zawsze miało być historią o młodej dziewczynie imieniem Kira, która dążyła do zostania Jedi. W zamian film dostał Rey, która wypełnia tę rolę.
  • Wnuki Dartha Vadera miały odegrać istotną rolę w pierwotnej fabule Epizodu VII. Potwierdza się tylko, że ma jednego wnuka – Kylo Rena – będącego głównych antagonistą Trylogii Sequeli od momentu wejścia do kin The Last Jedi. Wciąż istnieje szansa (choć nieduża), że może istnieć inny Skywalker.
  • W VII części autorstwa Lucasa Luke Skywalker, ostatni Jedi, udał się na wygnanie na odległą planetę, rozczarowany ścieżką Jedi. Z czasem Kira przekonała go do otwarcia umysłu i uratowania przyjaciół. Lucasfilm zdecydował się opowiedzieć tę historię w trakcie Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi, zamiast w jednym filmie, jak chciał tego George.
  • W VII Epizodzie lub następnych częściach, Leia Organa używałaby Mocy, nawet gdyby sama nie została Jedi. W Przebudzeniu Mocy i Ostatnim Jedi korzysta biernie Mocy, by połączyć się z Hanem i swoim synem, a w drugim filmie widzimy, jak używa jej w aktywny sposób.

Od premiery Ostatniego Jedi wiele osób wskazywało, że film zatracił wizję Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa. Po lekturze tych podobieństw część fanów będzie chyba musiała zmienić zdanie.

Przynajmniej w tym względzie.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!

Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.