Filmy

Rian Johnson i Bob Ducsay o wyciętych scenach „Ostatniego Jedi”

Rey The Last Jedi

Reżyser Ostatniego Jedi, Rian Johnson, oraz edytor filmowy, Bob Ducsay, w wywiadzie dla Collidera omówili sceny usunięte z pierwotnej wersji filmu, które mają pojawić się w specjalnym wydaniu na nośnikach Blu-ray, mającym ukazać się w najbliższych miesiącach.

Warto zaznaczyć, że zanim Johnson zagłębił się w szczegóły wspomnianych scen, stwierdził, że czuje, iż Ostatni Jedi jest mimo wszystko najlepszy bez nich:
„Ponownie zastrzegam, że film jest lepszy jako całość bez żadnej z nich, ale tak, było kilka świetnych scen.”
The Last Jedi BTS
Później Johnson przechodzi do omówienia usuniętych scen dotyczących Finna, Rose i DJ-a, w których bohaterowie dokonywali sabotażu na Mega Niszczycielu Najwyższego Porządku:
„Jest cała rozszerzona sekwencja, w której Finn, Rose oraz DJ prześlizgują się przez Mega Niszczycieli i próbują znaleźć urządzenie namierzające. To duża sekwencja. Przeczesują obszar biura na niszczycielu, a potem muszą udawać szturmowców.”

Edytor Bob Ducsay idzie dalej, wspominając, że omawiana sekwencja została wycięta na samym początku procesu twórczego:

„Jest tam trochę naprawdę fajnych rzeczy, ale właściwie całkiem wcześnie je wycięliśmy, ponieważ było jasne, że film z nimi nie współgra. Mimo wszystko, są to naprawdę dobre fragmenty. Zakładam, że kiedy je zobaczycie, spodobają wam się, bo nam się bardzo podobały. W mojej ekipie jest spora liczba asystentów i współpracowników, którzy pracują przy edycji filmów, i wszyscy narzekali, gdy wycinaliśmy te sekwencje. Dzięki temu wiem, że to było coś, co ludzie lubili.”

Luke-and-Rey-The-Last-Jedi-700x300

Druga znacząca sekwencja wycięta z filmu wydaje się mieć o wiele większe znaczenie, ponieważ wiąże się z istotną chwilą pomiędzy Lukiem a Rey na Ahch-To. Nie brzmi to tak, jakby dotyczyło wcześniejszych scen bitewnych lub czegoś podobnego, ale skupia się bardziej na treningu młodej bohaterki i emocjach, jakie pojawiały się między wspomnianą dwójką:

„Potem mamy potężną sekwencję na wyspie, którą kręciliśmy z Daisy i Markiem, będącą rodzajem dodatkowej próby/testu Rey, przeprowadzanego przez Luke’a. Następnie pojawia się emocjonalna scena pomiędzy tą dwójką. Chodzi mi o to, że to duży i ważny moment.”

Caretakers

Bob Ducsay dorzucił nieco więcej informacji na ten temat i ogólnie o cięciach, ujawniając, że opiekunowie z Ahch-To mieli początkowo więcej czasu na ekranie:

„Jest długa sekwencja z Rey i opiekunami, którzy są rybopodobnymi istotami, żyjącymi jak zakonnice. To jedna z największych rzeczy, które zostały usunięte z filmu. I jest jeszcze wtargnięcie na statek Snoke’a. Było tam wiele rzeczy, które zostały wycięte. Usunęliśmy także kilka scen z Rose, DJ-em i Finnem, a niektóre z nich są szczególnie zabawne.”

finn poe

Inna scena, o której mówi Johnson, dotyczyła Finna i Poe na początku filmu:

„Jest kilka scen Finna – jedna wspaniała z nim i Poe z samego początku, kiedy Poe spotyka Finna, gdy ten wychodzi ze śpiączki. Boże, jest mnóstwo naprawdę fajnych rzeczy. Tak, w każdym razie, porozmawiamy o nich więcej, kiedy w sklepach pojawi się Blu-ray, ale już jestem podekscytowany, że ludzie będą mogli je zobaczyć.”

Na koniec reżyser zapewnił, że wszystkie omówione sceny i sekwencje zostaną umieszczone na ukazujących niebawem wydaniach płytowych. Nie znamy jeszcze dokładnie daty premiery, ale możemy założyć, że będzie to kwiecień, tak jak wydano Przebudzenie Mocy i Łotra 1.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.