Filmy

Kylo Ren to nie jedyny uczeń Snoke’a

kylo ren 2 trailer 2

Przed premierą Przebudzenia Mocy wiedzieliśmy o Kylo Renie naprawdę niewiele, poza tym, że będzie głównym antagonistą nowej serii. Sam film uchylił nieco więcej rąbka tajemnicy, a Najwyższy Wódz Snoke okazał się nie tylko politycznym liderem Najwyższego Porządku, ale także osobą, która skłoniła Bena Solo do odrzucenia swojej tożsamości i opowiedzenia się po Ciemnej Stronie Mocy.

Jednakże myliłby się ten, kto myślał, że wnuk Anakina Skywalkera i jego mistrz odkryli przed widzami wszystkie karty. O ile VIII część sagi skupia się na synu Lei i Hana, to w nowym „przewodniku filmowym” towarzyszącym premierze Ostatniego Jedi znajdujemy wiele wcześniej nieznanych informacji na temat Najwyższego Wodza. Najciekawsza z nich dotyczy rzeczywistej ilości uczniów Snoke’a.

Według albumu:

„Snoke – niezwykle potężny użytkownik Ciemnej Strony Mocy, chociaż nie Sith – prócz Kylo Rena trenował przynajmniej jeszcze jednego podopiecznego.”

Z tej króciutkiej wiadomości można wyciągnąć kilka niezwykle intrygujących wniosków.
Przede wszystkim, przewodnik filmowy potwierdził popularną teorię o zakończeniu istnienia Mrocznych Lordów Sithów wraz ze śmiercią (bądź przedśmiertnym nawróceniem) Lorda Vadera. Zgodnie z dalszymi informacjami:

„(…) Tysiącletnia tradycja Mrocznych Lordów rozpoczęła się od Dartha Bane’a, a zakończyła, gdy Darth Vader poległ, zabijając swojego mistrza Dartha Sidiousa. Przepowiednia, którą wypełnił, zakładała bowiem kres Sithów, ale nie wspominała o końcu ciemności”.

Po drugie, może to być kolejny dowód na istnienie Rycerzy Ren, o których na razie zdecydowanie więcej słyszeliśmy niż rzeczywiście mogliśmy zobaczyć.

Kolejna logiczna konkluzja to, zważywszy na zaawansowany wiek Snoke’a, posiadanie ucznia jeszcze przed Kylo Renem. Ta koncepcja rodzi mnóstwo dodatkowych pytań, przede wszystkim, czy uczeń ten żyje, a jeśli tak, to czy odegra jeszcze jakąś rolę w odległej galaktyce?

Liczymy, że odpowiedzi na te pytania uzyskamy w Epizodzie IX.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.