Filmy

Słowa Kodeksu Jedi pojawiają się w „Ostatnim Jedi”

jediorderlastjedi

Fani Legend, znanych także jako Stary Kanon Gwiezdnych Wojen (książki, komiksy i gry wideo wydane przed wrześniem 2014 r.), powinni zwrócić szczególną uwagę na pewną scenę w Gwiezdnych Wojnach: Ostatnim Jedi. Główny edytor dźwięku, Matt Wood, ujawnił w niedawnym wywiadzie dla Slashfilm, że ukłon w stronę Rozszerzonego Uniwersum można usłyszeć w nowym filmie, gdy Rey zbliża się do drzewa Mocy na Ahch-To. Podczas sceny słychać śpiew, który zwabia Rey w kierunku drzewa, gdzie przechowywane są starożytne teksty Jedi.

Jak twierdzi Wood, pieśń składa się ze słów zawartych w Kodedsie Jedi, który został po raz pierwszy wspomniany w książkach należących do Legend:

„Leland Chee z Lucasfilm Story Group dał mi Kodeks Jedi, który aktualnie należy do Legend, a w filmie znalazły się cztery zdania na temat harmonii, wiedzy, spokoju i Mocy.”

Dla niezaznajomionych, Kodeks Jedi brzmi następująco:

Nie ma emocji, jest spokój.
Nie ma ignorancji, jest wiedza.
Nie ma pasji, jest pogoda ducha.
Nie ma chaosu, jest harmonia.
Nie ma śmierci, jest Moc.

To jednak nie pierwszy raz, gdy Kodeks Jedi ukazuje się w materiałach nowego kanonu. Autorka Christie Golden umieściła go w swojej powieści z 2015 r. – Star Wars: Mroczny Uczeń, której fabuła dzieje się podczas Wojen Klonów, a od tego czasu pojawił się jeszcze w kilku komiksach.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.