Filmy

„Imperium Kontratakuje” krytykowano tak jak „Ostatniego Jedi”

hug

Wierzcie lub nie, ale okazuje się, że otoczony dziś nabożną wręcz czcią V Epizod Gwiezdnych Wojen, czyli Imperium Kontratakuje, niedługo po swojej premierze był krytykowany niemal identycznie jak dziś Ostatni Jedi.

W latach ’80 Internet nie był jeszcze znany szerszemu odbiorcy, a więc fani Star Wars nie mieli możliwości kontaktowania się między sobą z różnych zakątków świata, aby dyskutować o tym, co zobaczyli w kinach. Istniały jednak magazyny sci-fi, do których czytelnicy słali listy przepełnione wątpliwościami i rozterkami dotyczącymi decyzji fabularnych podjętych przez twórców ESB.

Pewien fan postanowił przekopać się przez zachowaną z tamtych czasów korespondencję, która ukazuje nam obraz zgoła inny niż sugerowałyby dzisiejsze reakcje na drugą część Oryginalnej Trylogii.

Poniżej znajdziecie treść części listów od czytelników, które dla Was przetłumaczyliśmy:

Robert L. Beedy-Scarola:

„Czy Luke jest spokrewniony z Vaderem? Większość osób łyka to, że Vader przyszedł i po prostu to powiedział. Cóż, ja mówię: czy wierzycie we wszystko, co słyszycie? Vader mógł kłamać tylko po to, by przeciągnąć Luke’a na swoją stronę. Później pozbyłby się Luke’a, gdy tylko dostałby to, czego chce.”

Sean Bernard:

„Wiem, że chcieli zostawić coś, co mogłoby być punktem zaczepienia w innych sequelach, ale zostawili trochę za dużo. Na przykład kłopotliwe położenie Hana Solo. Film nie powinien się skończyć, dopóki Han nie zostanie zabity przez Bobę Fetta, Jabbę lub uratowany przez Lando Calrissiana albo Chewbaccę, najlepiej tego pierwszego. Również los Bespin nie jest znany. Czy zostało odbite przez oddziały Lando, wciąż jest okupowane przez wojska imperialne, czy zniszczone przez Vadera? Lubię Lando Calrissiana, a Billy Dee Williams bardzo dobrze zagrał tę rolę.”

Carol Kane:

„Błagam cię, Leio, dlaczego się nie rozejrzałaś? Czy nie widzisz, z czym Luke musi sobie radzić? Możesz mieć „miłego faceta” takiego jak on. Zamiast tego odwracasz się od niego. Zapominasz, że to Luke uratował cię przed rozbiciem na atomy w Gwieździe Śmierci. Zapomnasz, że to Luke, a nie Han Solo, chciał cię uratować z aresztu. Ale nie musisz o tym pamiętać, Leio. Dopóki gorące usta Hana są w pobliżu, który i tak potrzebuje Luke’a, prawda?”

Jeannette Vogelpohl:

„Ktoś powinien powiedzieć Harrisonowi Fordowi, że kiedy kobieta mówi mężczyźnie: „Kocham cię”, „Wiem” nie jest akceptowalną odpowiedzią. Ta scena nie była zabawna, to było irytujące.”
Anonim:

„Lubię to. Naprawdę. Po prostu niewystarczająco mi się podobało.

Niemal każdy krytyk w kraju mówi nam, jak dobry jest ten film; wpadali na siebie, żeby nam o tym powiedzieć. To jest żenujące. Czuję się winny, że nie lubię go tak bardzo, jak powinienem.”
Anonim:
„Strukturalnie film jest wadliwy z powodu potrzeby naśladowania „formuły” swojego poprzednika w szybkich przeskokach. Przeskakujemy między Lukiem i Yodą na Dagobah, Leią i Hanem w asteroidach, a odczuwanie czasu trwania obu zdarzeń ulega zniekształceniu. Jak długo uciekali Han i Leia? Jak długo trenuje Luke?”
Czy te komentarze czegoś Wam nie przypominają? Cóż, nie jesteśmy specjalistami od kinematografii ani psychologami, ale mamy przeczucie, że za parę lat o The Last Jedi będziemy słyszeć głównie to co dziś o Imperium Kontratakuje.
Jak zwykle czas zweryfikuje nasze przypuszczenia.
Źródło: resetera

Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.