Filmy

Część widzów nie zrozumiała pewnej sceny z „Ostatniego Jedi”

Amilyn_Holdo_Ellen

Ostatni Jedi jest już w kinach od dłuższego czasu i z każdym dniem dowiadujemy się na temat filmu i towarzyszących mu wydarzeń coraz ciekawszych rzeczy. Okazuje się, że pewna scena, w której pierwsze skrzypce odgrywała Wiceadmirał Holdo, została źle odebrana przez niektórych widzów w kinach.

Chodzi o sekwencję, w której grana przez Laurę Dern postać dokonuje samobójczego skoku okrętem flagowym Ruchu Oporu w kierunku floty Najwyższego Porządku, aby uratować uciekających rebeliantów. W opisywanej scenie na około 10 sekund zanika dźwięk, co w zamyśle twórców miało spotęgować odbiór owego momentu przez widzów. U większości z nas tak własnie było, a motyw ten wywołał na mnie duże wrażenie. Okazuje się jednak, że nie każdy zrozumiał przekaz.

Niektórzy uznali to za błąd techniczny, który jakimś cudem prześliznął się do ostatecznej wersji produkcji Riana Johnsona. Sieć amerykańskich kin AMC Theaters postanowiła nawet zamieścić notatki informujące o tym, że był to celowy zabieg twórców Ostatniego Jedi, mający spotęgować kreatywny efekt.

Na podobną notkę można podobno natknąć się także w Polsce. Znajdziemy ją rzekomo w sieci kin Helios, choć sami nie jesteśmy w stanie potwierdzić tej informacji.

Czy Wy również należycie do wąskiego grona, które opisywana scena wprowadziła w zakłopotanie podczas seansu?

Mamy szczerą nadzieję, że nie…


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. W Mutikinie wiszą kartki z informacją, że chwilowe zanikanie dźwięku w Ostatnim Jedi jest celowe, a na premierze nawet osoby sprawdzające bilety informowały o tym wchodzących 😉 Co jest o tyle dziwne, że nawet moje ośmioletnie dziecko załapało sens tego zabiegu i naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, jak można pomyśleć, że to błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.