Saga Star Wars

Han Solo pozdrawia Najwyższy Porządek w „Ostatnim Jedi”

Han Solo

Kiedy bombowce Ruchu Oporu zbliżyły się do masywnego krążownika Najwyższego Porządku podczas zapierającego dech w piersiach otwarcia Ostatniego Jedi, w scenie pojawiło się kilka interesujących Easter Eggów, których większość z nas prawdopodobnie nie zauważyła. The Last Jedi Visual Dictionary ponownie pomaga nam poznać smaczki z filmu, które nie sposób było wychwycić podczas 150-minutowego seansu.

Jak się okazuje, Ruch Oporu miał sporo czasu na dopieszczenie paru szczegółów ataku, zanim bomby zostały załadowane na bombowce T-Wing. Słownik Ilustrowany ukazuje kilka zdjęć magna bomb, które noszą na sobie wiadomości zapisane w języku Aurebesh, czyli alfabecie Gwiezdnych Wojen. Jedna z nich mówi: „Cześć Snoke”, jednak ciekawsza jest kolejna bomba, na której możemy przeczytać: „Han pozdrawia”. Wygląda na to, że Ruch Oporu mocno pragnie zemsty za śmierć Hana Solo z ręki Kylo Rena w Przebudzeniu Mocy.

https://twitter.com/poesdameron/status/945746399290732544

Duch Hana Solo jest wszechobecny w Ostatnim Jedi, a wspomniane bomby magna są jedynie kolejnym subtelnym przypomnieniem legendarnego przemytnika. Przez cały film obserwujemy przecież Sokoła Millennium, czy Luke’a Skywalkera przekazującego złote kostki Lei.

Jest wiele Easter Eggów w The Last Jedi, które dopiero zaczynają wychodzić na światło dzienne. Wielu z nas uznało scenę z deską do prasowania za zwykłą, komiczną wstawkę, ale Rian Johnson potwierdził, że żelazo jest w rzeczywistości ukłonem w stronę parodii Star Wars z 1978 roku zatytułowanej Hardware Wars. Gdzie indziej, pies Carrie Fisher, Gary, zagrał obce zwierzę w Canto Bight, zaś Mark Hamill wcielił się w pijanego leprechauna, Dobbu Scaya, który próbował napełnić BB-8 złotymi monetami.

Informacje na temat bomb magna są tylko najnowszymi ciekawostkami, jakie ujrzały światło dzienne i pozostało jeszcze wiele do odkrycia.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.