Filmy

Disney zarobił już na Gwiezdnych Wojnach prawie tyle, ile zapłacił za markę

Last Jedi

Ostatni Jedi wciąż gości na srebrnych ekranach, co oznacza, że film cały czas przynosi niemałe zyski właścicielowi marki Star Wars, czyli koncernowi Walta Disneya. Według prognoz produkcja Riana Johnsona ma zarobić łącznie 1,6 miliarda dolarów. Niezależnie od tego, czy przewidywania się spełnią, już teraz wiemy, że trzeci z kolei film wyprodukowany przez giganta niemal doprowadził łączne zarobki do kwoty, za jaką Lucasfilm został wykupiony od George’a Lucasa – 4,06 mld USD.

Wedle najnowszych wieści The Last Jedi na dzień dzisiejszy (29.12.2017) zarobił łącznie 934 mln dolarów. Jeśli obecną kwotę zestawimy z tymi, jakie wygenerowało Przebudzenie Mocy oraz Łotr 1, otrzymamy sumę niemal dorównującą wspomnianej powyżej, czyli 4,058 mld dolarów.

Łączne zarobki dotychczas wyprodukowanych filmów prezentują się następująco:

  • Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – 2.068 mld dolarów globalnie
  • Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie – 1.056 mld dolarów globalnie
  • Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi (29.12.2017) – 934.2 mln dolarów globalnie

Według wszelkich przewidywań Ostatni Jedi uplasuje się powyżej Łotra 1 i za Przebudzeniem Mocy. Raczej nie przekroczy progu 2 mld dolarów.

Pod względem finansowym Disney zdecydowanie może już odtrąbić zwycięstwo.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.