Filmy

Fanowska teoria wskazuje, że Snoke mógł oszukać Kylo Rena i Rey w „Ostatnim Jedi”

Snoke The Last Jedi

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi pogrzebał sporo fanowskich teorii na temat Najwyższego Przywódcy Snoke’a, dosłownie usuwając złoczyńcę ze sceny w niespodziewanym zwrocie akcji. Jest jednak wielu fanów, którzy wierzą, że wzrok spłatał nam figla, a Snoke wciąż żyje, co zostanie ujawnione w Epizodzie IX.

Kanał Star Wars Theory opublikował nowy film wyjaśniający wspomnianą teorię, zasadniczo sprowadzający się do faktu, że istnieją wskazówki sugerujące, iż Snoke posiada zdolności pozwalające mu oszukać Rey i Kylo Rena, myślących, że został zgładzony, gdy w rzeczywistości wciąż żyje i ma się dobrze.

Wideo wskazuje na wątki pojawiające się m.in. w książce Kres Imperium lub Encyklopediach Ilustrowanych do Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi, w których otrzymujemy opisy mocy Snoke’a, takie jak te poniżej:

 

„Choć jego imię jest znane galaktyce, a jego reputacja jako Przywódcy Najwyższego Porządku znacznie go wyprzedza, niewielu widziało Snoke’a osobiście. Woli trzymać się w cieniu, zawsze nieosiągalny, poza wąskim gronem, które może kontaktować się z nim osobiście. Pomimo tych środków ostrożności, Snoke ukrywa swoją prawdziwą naturę. Wszelkie słabości jego ciała są przyćmiewane przez potężny rozmiar, w jakim zwykle ukazuje się innym.”

„> Snoke przygarnął Bena Solo jako swojego ucznia, ponieważ sądził, że tylko członek rodu Skywalkerów może zniszczyć ostatniego rycerza Jedi.

> Zdolności fizyczne Snoke’a mogły zaniknąć, ale jego wspierane Mocą umiejętności do przekonywania, manipulowania i przewidywania są olbrzymie.”

Fragmenty o „przekonywaniu”, „manipulowaniu” i „przewidywaniu” przyciągają szczególną uwagę fanów. Biorąc pod uwagę umiejętności Snoke’a, zarówno do czytania myśli Rey, jak i manipulowania nią i Kylo Renem za pomocą łączenia umysłów, możliwym jest, że mógł „przekonać” ich do tego, że widzą jego „śmierć”.

Teoria wydaje się całkiem sensowa i ma solidne podstawy, jednak, jak to zwykle bywa z podobnymi przypuszczeniami, może się okazać, że jest całkowicie nieprawdziwa. O jej sensowności przekonamy się dopiero w grudniu 2019 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.