Filmy

Rian Johnson o więzi Mocy między Rey i Kylo Renem

Adam-Driver-as-Kylo-Ren-and-Daisy-Ridley-as-Rey-in-Star-Wars-The-Last-Jedi

Jednym z najczęściej komentowanych aspektów Star Wars: The Last Jedi jest specyficzna więź, która pojawiła się między Rey i Kylo Renem. Dwie postacie spędzały sporą część filmu komunikując się ze sobą, choć przez większość czasu bohaterowie nie przebywali w tym samym miejscu. Był to sposób łączenia się poprzez Moc, jakiego jeszcze nigdy nie przedstawiono w żadnych Gwiezdnych Wojnach. Reżyser Ostatniego Jedi, Rian Johnson, opowiedział o nagrywaniu tych scen podczas niedawnego wywiadu z People Magazine, wyjaśniając, w jaki sposób efekt został osiągnięty.

Johnsons powiedział:

„Za każdym razem, gdy kręciliśmy jednego z bohaterów, drugi był poza zasięgiem kamery, nawet do tego stopnia, że ​​Adam poleciał do Irlandii tylko po to, żeby podczas nagrywania scen z Daisy być z dala od kamery. Było to niezbędne, ponieważ są to tak intymne rozmowy. Oznaczało to, że musieliśmy dwukrotnie kręcić niektóre sceny, co zasadniczo znaczyło, że czas prób był naprawdę ważny. Mój wydawca, Bob Ducsay, wykonał niesamowitą robotę i zrobił to tak sprawnie, że wyglądało to, jakby było bardzo łatwe.”

Adam Driver został zauważony podczas przyjazdu do Irlandii w maju 2016 r. wraz z Johnsonem, Markiem Hamillem i Daisy Ridley. Spekulowano wtedy, że obecność Drivera oznacza, iż ​​będziemy widzieli Kylo Rena podróżującego do Ahch-To, by skonfrontować się z Lukiem Skywalkerem i Rey.

Johnson opowiedział także o tym, jak podszedł do pisania scen:

„Przy nagrywaniu scen połączeń Mocy pomyślałem, że najtrudniejszą rzeczą, z którą Rey będzie musiała się zmierzyć, jest zmuszenie do rozmowy z Kylo, bo kompletnie nim pogardza. Także publiczność w dużej mierze powinna odczuwać niechęć do tych wizji, nienawidzimy go za to, że się w nich pojawia. Rey musiała być naszym pośrednikiem i dlatego w tych pierwszych rozmowach niemal pluje mu w twarz.”

Gwiezdne Wojny: Ostatniego Jedi wciąż możecie obejrzeć w kinach.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.