Filmy

Rian Johnson wyjaśnia, dlaczego Luke w projekcji Mocy używa niebieskiego miecza świetlnego

Luke on Crait

Jedną z najczęściej poruszanych po seansie Ostatniego Jedi kwestii jest pytanie o miecz świetlny, używany przez Luke’a Skywalkera podczas jego finałowego starcia z Kylo Renem. Jak wszyscy wiemy z Oryginalnej Trylogii, mistrz Skywalker zaczął korzystać ze zbudowanej własnoręcznie broni o zielonym ostrzu, tymczasem w VIII Części widzimy ją tylko przez chwilę i to wyłącznie we wspomnieniach. Stając naprzeciwko Rena, Luke używa zaś miecza swojego ojca o błękitnej klindze, który został zniszczony niecałe pół godziny wcześniej, podczas starcia Kylo i Rey na pokładzie Supremacy.

Oczywiście kilka minut później dowiadujemy się, że Skywalker jest tak naprawdę projekcją Mocy, której prawdziwym celem jest ułatwienie ucieczki ostatnim członkom Ruchu Oporu, jednakże wokół opisanego powyżej wyboru miecza świetlnego narosło tyle różnorakich teorii (także pośród członków naszej redakcji), że dziennikarz IGN postanowił sprawdzić je u samego źródła.

Z nieukrywaną radością spieszymy donieść, że – zgodnie z odpowiedzią udzieloną w wywiadzie przez Riana Johnsona – potwierdziła się jedna z prezentowanych przez nas koncepcji:

„[Luke] tworzy projekcję w taki sposób, by miała ona możliwie największy wpływ na Kylo. Skywalker wie, że piętą achillesową Rena jest jego gniew, dlatego postanawia ukazać mu się w postaci, jaką Solo zapamiętał sprzed zniszczenia świątyni.

Z tego samego powodu Luke zdecydował się użyć miecza swojego ojca, na punkcie którego Kylo miał prawdziwą obsesję, twierdząc – podczas starcia z Rey – że broń należy wyłącznie do niego.”

Reżyser wskazał także, że Ren nie wiedział wcześniej o rzeczywistym zniszczeniu miecza:

„Prawdę mówiąc, tylko my widzimy, że miecz zostaje złamany na pół – Kylo widzi tylko eksplozję oślepiającego światła, po czym pada nieprzytomny na ziemię. Szczątków miecza także nie zdołał zobaczyć, Rey zabrała je zanim zdołał się obudzić.”

Gwiezdne Wojny: Ostatniego Jedi wciąż jeszcze możecie obejrzeć w kinach.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.