FilmyKsiążki i komiksy

Leland Chee z LFL Story Group o powodach skasowania Starego Kanonu

new_jedi_order

Leland Chee jest członkiem Lucasfilm Story Group, odpowiedzialnej za koherentność nowych filmów, książek, gier oraz komiksów tworzących uniwersum Gwiezdnych Wojen. Odpowiada także za prowadzenie oficjalnej Wiki poświęconej Odległej Galaktyce. Można więc powiedzieć, że Chee jest w samym środku procesów decyzyjnych w kwestiach, których efekty możemy później zobaczyć w książkach, komiksach i grach.

Leland wziął ostatnio udział w podcaście SyFy Fandom Files, gdzie rozmawiał między innymi na temat Rozszerzonego Uniwersum i tego, jaki stosunek ma do niego Disney. Pracownik Lucasfilmu w rozmowie wskazał nieznany dotąd powód, dla którego zrezygnowano z pokaźnego dorobku, jaki niosło ze sobą Expanded Universe. Jest nim kultowy towarzysz Hana Solo oraz pilot Sokoła Millennium, czyli Chewbacca.

Zgodnie z wydaną w 1999 roku książką zatytułowaną Star Wars: Nowa Era Jedi – Wektor Pierwszy, Chewbacca umożliwił ucieczkę swoim towarzyszom, podczas gdy sam zginął bohaterską śmiercią na skutek… zderzenia z księżycem. Ciało niebieskie dosłownie spadło na Wookiego, nie pozostawiając złudzeń co do jego losu. W ten sposób pozbyto się trudnej do prowadzenia w książkach postaci, dla której ciężko było wymyślić choćby kwestie dialogowe.

Jak twierdzi Leland, powtórzenie tego schematu w filmach nie mogło mieć miejsca:

„Jeżeli jest okazja ku temu, aby Chewbacca znów pojawił się w filmach, to z czegoś takiego się nie rezygnuje. Nie odmawia się fanom. Nie wyobrażałem sobie VII Epizodu Gwiezdnych Wojen bez Wookiego. Nie mogłem też sobie wyobrazić tłumaczenia widzom, że Chewie jest martwy, bo spadł na niego księżyc.”

Biorąc pod uwagę śmierć Hana i właściwie większości najważniejszych bohaterów Oryginalnej Trylogii, Chewbacca jest teraz zbyt ważny dla Disneya. Stanowi istotny łącznik pomiędzy Oryginalną a Nową Trylogią.

Osobiście nie wyobrażam sobie czekania na kolejne części Sagi z wiedzą, co stanie się później. Decyzja o zbudowaniu kanonu Star Wars od nowa była jedyną możliwą, jeśli twórcy mieli mieć swobodę w tworzeniu angażujących i nowych historii.

Nazwanie starych książek, komiksów i gier Legendami nie sprawia przecież, że przestają one istnieć. Wciąż możemy się nimi cieszyć i nic nie stoi na przeszkodzie, aby koegzystowały obok powstających pozycji Nowego Kanonu.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.