Filmy

Czy Luke Skywalker powróci w IX Epizodzie?

Luke Skywalker

Premierze Ostatniego Jedi wciąż towarzyszy seria wywiadów z twórcą filmu, Rianem Johnsonem, w których porusza dyskutowane na całym świecie rozwiązania fabularne.

W rozmowie z magazynem Variety reżyser w pewnym sensie udzielił odpowiedzi na prawdopodobnie najbardziej zastanawiającą kwestię – czy Luke Skywalker powróci w IX części?

„Nie tworzę scenariusza, więc nie wiem. Ale, jako fan, mam nadzieję, że tak się stanie.”

Jest to kolejne potwierdzenie zapewnień Lucasfilmu, że nie ma ścisłej współpracy pomiędzy ekipami tworzącymi kolejne części sagi. Tym samym Johnson znów może się wypowiadać wyłącznie z punktu widzenia entuzjasty świata Gwiezdnych Wojen:

„Nie mam pojęcia dokąd zmierza kolejna część. Za scenariusz odpowiedzialni są teraz J.J. [Abrams] i Chris Terrio. Wydaje mi się jednak, że istnieje realny potencjał dla Luke’a przebywającego w innym wymiarze, zwłaszcza jeśli chodzi o rolę, jaką może odegrać w tworzonym filmie.”

Zjednoczenie Luke’a z Mocą – tak jak miało to miejsce w przypadku jego mistrzów – było oczywiście zaskakujące dla widzów, ale sam Johnson uważa taki koniec Skywalkera za naturalną kolej rzeczy:

„Podjąłem taką decyzję na bardzo wczesnym etapie tworzenia filmu. Miałem wrażenie, że cała jego historia do tego zmierza. Spokojnie wyjaśniłem tę kwestię podczas przedstawiania swojej wizji reszcie ekipy, co przerodziło się w kulturalną, rzeczową dyskusję. Nikt nie spanikował, nikt się nie wykłócał. Ludzie podchodzili do tego raczej na zasadzie ‘Hmmm… Pogadajmy raczej, dlaczego tak ma się stać’. No więc zaczęliśmy gadać.”

Reżyser uważa, że, biorąc pod uwagę wszystko, co wiedzieliśmy o Luke’u po obejrzeniu Przebudzenia Mocy, rozwój jego wątku w Ostatnim Jedi był co prawda zaskakujący, ale logiczny:

„Według mnie było wiele powodów, by Luke zachowywał się tak, jak się zachowywał. To jest historia o tym, jak bohater akceptuje tytuł ‘Luke’a Skywalkera – bohatera’, legendy mającej inspirować mieszkańców galaktyki. Na samym początku zadaje pytanie ‘Co może zrobić jeden gość ze świetlnym mieczem?’, a odpowiedź brzmi ‘Nie za dużo’. Jednakże ‘legenda Luke’a Skywalkera’ budząca nadzieję w sercach miliardów istot zamieszkujących galaktykę to już inna kwestia. Od początku wiedziałem, że ogromna decyzja o powrocie i wzięciu tego ciężaru raz jeszcze na swoje ramiona będzie stanowiła centralne miejsce finału. Wiedziałem też, że fabularnie będzie to odpowiedni moment na zbudowanie potężnego, emocjonalnego strumienia i oddania mu należnego szacunku.”


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.