Filmy

Rian Johnson bez słów udowadnia, że umiejętności Luke’a nie wzięły się znikąd

The Jedi Path

Nieczęsto zdarza się, by twórca filmów musiał bezpośrednio tłumaczyć fanom pewne aspekty swojego dzieła. Gwiezdne Wojny mają jednak to do siebie, że ich miłośnicy potrafią być dociekliwi i lubią negować rzeczy, które nie pasują do ich wizji Odległej Galaktyki.

Reżyser Star Wars: The Last Jedi, Rian Johnson, najwyraźniej miał zamiar wyjaśnić pewne wątpliwości, kiedy opublikował w piątek na Twitterze serię zdjęć, stanowiących wytłumaczenie jednego z kluczowych momentów filmu.

Scena, do której odnosi się reżyser, znajduje się pod koniec ósmej części, gdy Luke Skywalker zwodzi Kylo Rena, tworząc projekcję samego siebie w nieco młodszej wersji, by grać na zwłokę i dać resztkom Ruchu Oporu czas potrzebny do ewakuacji.

Moment ten był w pewnym sensie zapowiadany w filmie kilkukrotnie. Jeszcze podczas treningu na Ahch-To Luke bezwiednie przepowiada to wydarzenie, pytając się Rey, czy spodziewa się, że uda mu się zmierzyć całym Najwyższym Porządkiem z „laserowym mieczykiem w dłoni”.

Wspomina o tym także Kylo Ren, gdy komunikuje się z Rey we wspólnych wizjach Mocy. Ren spekuluje, że to niemożliwe, by bohaterka tworzyła własną projekcję Mocy, stwierdzając, że „wysiłek by ją zabił”.

Tym razem Johnson sięgnął do książki The Jedi Path z serii Secrets of the Galaxy autorstwa Daniela Wallace’a, aby ponownie potwierdzić swoje pomysły, zwracając szczególną uwagę na rozdział, który odnosi się do opisywanego zjawiska.

Trzeba przyznać, że robi to w dość ciekawy sposób:

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398119185256449

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398199694770176

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398249346936833

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398324760563712

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398403986731008

https://twitter.com/rianjohnson/status/954398483112275969

W telegraficznym skrócie, ukazany przez reżysera fragment wspomina o technice wykorzystania Mocy, która pozwala dokładnie na to samo, co w Ostatnim Jedi uczynił Luke, czyli projekcję samego siebie lub dowolnej postaci, czy przedmiotu.

Choć wydana w 2010 roku książka należy już do Legend (nie jest kanoniczna), to twórcy nowych filmów, seriali, komiksów, książek i gier często posiłkują się niekanonicznymi pozycjami, wyciągając z nich co ciekawsze motywy, które z powrotem implementowane są w uniwersum Star Wars.

Możecie zapamiętać, że od teraz projekcje Mocy znów są kanonem.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.