Wydarzenia

Kurs na Uniwersytecie Akron będzie wymagał obejrzenia wszystkich części Star Wars

Star Wars Saga

Kurs filmowy na Uniwersytecie Akron w Ohio będzie wymagał od uczestników obejrzenia wszystkich dziewięciu filmów ze świata Gwiezdnych Wojen.

Jak donosi serwis Ohio.com, kurs fakultatywny wykorzysta kultową serię filmową do eksploracji historii, mitologii, religii oraz kultury. Oglądanie Gwiezdnych Wojen jest wymagane, ale bycie fanem już niekoniecznie.

Profesor Akron School of Communication, a także ekspert ds. Gwiezdnych Wojen, Juan Contreras, zajmuje się tematem kursu od 2016 roku:

„Historie ukazane w tych filmach są odbiciem naszej kultury, naszych trosk, naszych zmagań, naszych triumfów i naszych marzeń. Kurs może pomóc uczniom to docenić i nauczyć ich bycia skuteczniejszymi rozmówcami.”

Wszystkie filmy – od Nowej Nadziei z 1977 r. do Ostatniego Jedi z grudnia 2017 r., a także spin-off Łotr 1 – będą głównymi punktami zainteresowania podczas kursu, a uczniowie będą przyglądać się rolom kobiet i mniejszości w filmach oraz analizować ich znaczenie dla dzisiejszego świata.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Contrerasa:

„Tradycyjne reżimy opresyjne próbowały zmusić grupy mniejszościowe do poddania się, a te grupy stawały się obywatelami drugiej kategorii.

W Ostatnim Jedi widzimy, że Najwyższy Porządek, podobnie jak Imperium, dowodzony jest głównie przez białych mężczyzn, podczas gdy Rebelia ma kobiece przywództwo, a nawet obcego admirała.”

Kwestia kobiet i mniejszości etnicznych była zarówno chwalona, jak i krytykowana po premierze VIII Epizodu. Scenarzysta i reżyser Ostatniego Jedi, Rian Johnson, niedawno skomentował fanowską edycję swojej produkcji, z której usunięto wszystkie postacie kobiece, skracając film do zaledwie 47-minutowej wersji.

Reżyser wyraźnie dał do zrozumienia, jak niedorzeczny był to pomysł:

rian-johnson-the-last-jedi-men-s-rights-edit-comments


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.