Przeskocz do treści
Reklamy

Rian Johnson na temat efektów wizualnych planety Crait

Crait-Last-Jedi

Reżyser Rian Johnson udzielił serii nowych wywiadów, jeszcze bardziej poszerzając nasz zakres wiedzy na temat kulisów powstania Ostatniego Jedi. W niedawnej rozmowie ze Slashfilm Johnson poruszył kilka wątków powiązanych z produkcją filmu. Interesujące było to, co miał do powiedzenia o rozwoju koncepcji planety Crait, będącej miejscem ostatecznego starcia między Najwyższym Porządkiem a uciekającymi członkami Ruchu Oporu.

Wyraźny kontrast między białą powierzchnią globu a jego czerwoną warstwą, która znajdowała się tuż pod spodem, spowodował, że na ekranie mogliśmy podziwiać zaskakujące efekty wizualne.

Rian wytłumaczył, co popchnęło go do takiego ujęcia ostatecznej bitwy:

„Chciałem wykreować wielką bitwę i zakomunikować widzom jej przemoc, ale w Gwiezdnych Wojnach nie pokazujesz krwi, to są filmy PG-13. Pierwszą rzeczą było zrobienie scenerii, w której sam krajobraz mógłby graficznie przekazać przemoc tego starcia. Później przyszedł pomysł, że krajobraz może ewoluować w trakcie walki. Na początku jest biały i nieskazitelny, a następnie widzimy go pokrytego bliznami i coraz bardziej czerwonego. Kiedy pojawia się sekwencja z działem, cała okolica staje się po prostu czerwonym pejzażem, przypominającym piekło. Gdy Luke wraca, by znów stać się legendą, zaczyna uzdrawiać ten świat, sól zaczyna padać z nieba i wszystko wraca do tego nieskazitelnego stanu sprzed bitwy.”

Gwiezdne Wojny: Ostatniego Jedi wciąż możecie obejrzeć w kinach.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Rian Johnson na temat efektów wizualnych planety Crait Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: