Saga Star Wars

Rian Johnson ujawnia wczesne pomysły dotyczące pochodzenia Rey

reycover

Już wcześniej pisaliśmy o wywiadzie z Rianem Johnsonem, w którym reżyser zdradził motywy, jakie kierowały nim podczas projektowania wyglądu planety Crait. To jednak nie wszystko, co twórca ujawnił podczas rozmowy ze Slashfilm. Jego kolejna rewelacja jest dużo ciekawsza.

Dzięki wywiadowi poznajemy część szalonych pomysłów Johnsona dotyczących prawdziwego pochodzenia Rey. Okazuje się, że idea rodziców-złomiarzy nie narodziła się od razu:

„Szczerze wypisałem sobie wszystko, co mogłem. Nawet najdziwniejsze pomysły, przy których mówiłem: „Nie, tego nie zrobimy”. Jednym z tych mniej głupich było zrobienie z Rey klona. Mogę zapewnić, że praktycznie każda teoria, która teraz krąży po Reddicie, była zawarta w moim dokumencie z pomysłami.

Najgłupszy z nich zakładał, że Rey będzie robotem. Okej, widzieliśmy już biomechaniczną rękę Luke’a, czy zatem technologia mogła posunąć się tak mocno przez 30 lat? Potem zacząłem się śmiać i wyobraziłem sobie te nagłówki: „Rey prawie została robotem.””

Reżyser przyznał, że ostateczna decyzja o pochodzeniu Rey zapadła po tym, jak zadał sobie pytanie, co byłoby najcięższą rzeczą, jaką mogła usłyszeć na swój temat:

„To bardzo podobne do kwestii „Jestem twoim ojcem”, ale w odwróconej formie. „Jestem twoim ojcem” ze zwyczajnie złego kolesia zrobiło znacznie bardziej skomplikowaną postać. Żeby Rey dostała ten sam efekt, a widownia w kinie była zaskoczona, musieliśmy odwrócić sytuację.”

Choć w tej chwili wiemy, że rodzice Rey byli złomiarzami, którzy sprzedali swoją córkę za bliżej nieokreśloną ilość alkoholu, to jej przeszłość nie jest jeszcze przesądzona. Kolejną częścią sagi Skywalkerów zajmuje się J.J. Abrams, który nie musi ściśle trzymać się toru obranego przez Riana Johnsona w Ostatnim Jedi.

Czas pokaże, czy IX Epizod przyniesie nam jakieś zmiany w kwestii pochodzenia młodej Jedi.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.