Gwiezdne Wojny - Historie

Chińczycy pozbędą się słów „Star Wars” z podtytułu „Hana Solo”

Han-Solo-Movie-Preview-Footage-Reaction

Jak donoszą chińscy fani Gwiezdnych Wojen, na ich rodzimym rynku tytuł nadchodzącego filmu o Hanie Solo zostanie całkowicie pozbawiony nazwy Star Wars, która standardowo powinna znajdować się w jego podtytule. Bezpośrednim powodem takiej decyzji są słabe wyniki, jakie Ostatni Jedi osiągnął w Państwie Środka. Nie jest to jednak pełny obraz sytuacji.

Wygląda na to, że włodarze Disneya doszli do wniosku, iż słowa „Star Wars” przyniosą tym razem więcej szkody niż pożytku. Tak przynajmniej wynika z twittów publikowanych przez chińskich fanów. Według ich tłumaczeń, spin-off o słynnym szmuglerze będzie nazywał się tam Ranger Solo.

https://twitter.com/weier1231997/status/956880384192425987

Każdy kto choć odrobinę interesuje się szeroko pojętą branżą filmową, wie, że Chiny są pod tym względem bardzo specyficznym rynkiem. Faworyzowane są tam lokalne produkcje, zaś widowiska, które na Zachodzie uznawane są za blockbustery, bardzo często przechodzą w tym kraju bez większego rozgłosu (wyjątkiem może być tu Transformers: Ostatni Rycerz, który przyciągnął sporą rzeszę widzów ze względu na widowiskowe efekty specjalne).

Taka sytuacja miała też miejsce podczas niedawnej premiery VIII Epizodu Gwiezdnych Wojen, który został zdjęty z repertuarów wszystkich chińskich kin po zaledwie trzech tygodniach od swojej premiery. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niska znajomość gwiezdnej sagi w chińskiej popkulturze – Oryginalna Trylogia została tam po raz pierwszy wyświetlona niedługo przed premierą Przebudzenia Mocy.

Wyraźnie widać, że Disney robi co może, aby zainteresować widownię azjatyckiego państwa swoimi produkcjami. Czy inwestycja się opłaci? Przekonamy się, gdy Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie zadebiutuje na srebrnych ekranach.

Polska premiera spin-offu przewidziana jest na 25 maja 2018 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.