Wydarzenia

Carrie Fisher pośmiertnie zdobywa nagrodę Grammy za „Pamiętnik księżniczki”

carrie-fisher-photocall

Carrie Fisher pośmiertnie wygrała wczoraj swoją pierwszą nagrodę Grammy, zdobywając ją za Pamiętnik księżniczki (org. The Princess Diarist) w kategorii najlepszego nagrania audio dla książki. Fisher była już wcześniej nominowana do nagrody Grammy w tej samej kategorii w 2009 roku za wersję audio innego tytułu jej autorstwa – Wishful Drinking.

Znana z roli księżniczki Lei w filmach sagi Star Wars, Fisher zmarła 27 grudnia 2016 r., po tym, jak doznała ataku serca podczas lotu z Londynu do Los Angeles. W chwili śmierci miała 60 lat. Następnego dnia zmarła również matka Carrie Fisher, Debbie Reynolds.

Fisher pokonała w wyścigu po nagrodę Berniego Sandersa i Marka Ruffalo, nominowanych za audiobooki Our Revolution: A Future to Believe In, Astrophysics for People in a Hurry autorstwa Neila Degrasse’a Tysona, Born to Run Bruce’a Springsteena i Confessions of a Serial Songwriter autorstwa Shelly Peiken.

Córka Carrie, Billie Lourd, „pogratulowała” swojej mamie i wspomniała, że zaczyna świętować zwycięstwo w ich tradycyjnym stylu:

https://www.instagram.com/p/BegnFYth12A/?utm_source=ig_embed

Nie jest to jedyne pośmiertne wyróżnienie dla Fisher, która otrzymała również nominację do nagrody Emmy dla najlepszej gościnnej aktorki komediowej (za pracę nad serialem Catastrophe).


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.