Filmy

Gwendoline Christie martwi się, że nie zagra już Kapitan Phasmy

christiephasma

W związku z rozpoczynającymi się w tym roku zdjęciami do IX Epizodu Gwiezdnych Wojen, część aktorów odtwarzających role w dotychczasowych filmach najnowszej trylogii martwi się, że nie będzie im już dane odegrać powierzonych im wcześniej ról. Jedną z takich osób jest Gwendoline Christie, wcielająca się w odzianą w chromowany pancerz Kapitan Phasmę.

Jak doskonale pamiętamy, bohaterka Christie skończyła w Ostatnim Jedi pośród płomieni na pokładzie rozpadającego się Supremacy. Jej los pozostaje niejasny – czy zaawansowany kombinezon pomógł jej przetrwać upadek i wysokie temperatury, czy też nic nie mogło jej ochronić przed śmiercią? Gwendoline wyraziła swoje zaniepokojenie w jednym z ostatnich wywiadów:

„Prawdę mówiąc, nie wiem, czy [Phasma – przyp. red.] żyje. To mnie przeraża i denerwuje, bo naprawdę chciałbym zobaczyć dalsze losy tej postaci. Bardzo mnie zainteresowała. I mówię teraz serio. Praca nad nią stworzyła w mojej głowie całą serię przypuszczeń, kim Phasma może być.”

Za sprawą innych filmów i produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen wiemy, że wiele postaci spotkał gorszy los niż Kapitan Najwyższego Porządku, lecz później okazywały się one całkiem żywe (dobrym przykładem może być wskrzeszenie Dartha Maula w serialu Wojny Klonów; jego rzekoma śmierć pod koniec Mrocznego Widma na pierwszy rzut oka nie pozostawiała złudzeń).

Wielu fanów zirytowało niedocenienie postaci Phasmy, która ich zdaniem miała zdecydowanie zbyt mało czasu ekranowego w nowych filmach. Pamiętajmy jednak, że kultowy dziś Boba Fett wcale nie miał go więcej, a jego ostateczny los w Powrocie Jedi raczej nie należał do najszczęśliwszych.

Pozostaje mieć nadzieję, że Gwendoline dostanie jeszcze swoją szansę i pojawi się w nadchodzącej produkcji reżyserii J.J. Abramsa.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.