„Star Wars: Battlefront II” nie spełnił oczekiwań EA. Mikropłatności powrócą

battlefront2_prequelspacebattle_droidship

Star Wars: Battlefront II od momentu swojej premiery, która miała miejsce 17 listopada, do końca roku sprzedał się w liczbie 9 milionów egzemplarzy, co zdaniem Electronic Arts stanowi wynik poniżej oczekiwań, gdyż wydawca spodziewał się, że gra osiągnie w tym czasie sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk. W niedanej rozmowie z The Wall Street Journal dyrektor finansowy EABlake Jorgensen, zrzucił winę za taki stan rzeczy na kontrowersyjną kwestię mikropłatności, jaka pojawiła się zaraz po wypuszczeniu tytułu na rynek.

Przypomnijmy, że chodzi o system rozwoju, jaki został zaimplementowany przez twórców w ich grze. Bardzo wyraźnie faworyzował on graczy, którzy byli gotowi ponieść dodatkowe koszty zakupu skrzynek z ulepszaniami dla postaci, co dałoby im wyraźną przewagę nad osobami kupującymi je wyłącznie za wirtualną walutę dostępną w Battlefront II.

Po internetowej burzy, której epicentrum uderzyło w giganta elektronicznej rozrywki, zdecydowano o tymczasowym wyłączeniu mikrotransakcji i skupiono się na poprawie systemu rozwoju oraz zmianach w mechanice rozgrywki. Odniosło to zamierzony efekt, ponieważ sytuacja przycichła, a deweloper gry – studio DICE – ma teraz czas na dopieszczenie swojego produktu w kolejnych aktualizacjach.

Jorgensen zasugerował, że mikropłatności powrócą z ciągu kilku najbliższych miesięcy, gdy tylko twórcy upewnią się, że nowy system rozwoju jest gotowy do zaimplementowania.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Reklamy


Kategorie:Gry

Tagi: , ,

1 reply

Trackbacks

  1. EA o mikropłatnościach w „Star Wars: Battlefront II”: „popełniliśmy błąd” | Star Wars: Rebelianckie Szumowiny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: