Filmy

Rian Johnson o tym, jak Prequele zainspirowały finalną scenę Kylo Rena

Anakin-on-Mustafar

Jednym z najciekawszych motywów Ostatniego Jedi reżyserii Riana Johnsona jest sposób, w jaki film łączy się nie tylko z Oryginalną Trylogią, ale także z Prequelami. Podczas niedawnego wydarzenia IMAX Q&A Johnson potwierdził, że jeden z bardziej emocjonujących momentów, jakie w filmie przeżywa Kylo Ren, zainspirowany był bezpośrednio przez pewną scenę z Zemsty Sithów.

Kiedy fan zapytał o to, co czuł Kylo, gdy zobaczył, jak Sokół Millennium odlatuje z Crait, Johnson zażartował:

„To jest świetne pytanie. Czy będziecie na mnie źli, jeśli powiem, że to jedno z tych pytań, na które nie chcę udzielać odpowiedzi?

Robię to tylko dlatego, że uważam to za piękne ujęcie tego, czego [Kylo – przyp. red] żałuje w tamtej chwili. Tak samo myślę o scenie z Zemsty Sithów, gdy pojawia się to niesamowite ujęcie oczu Anakina, kamera znajduje się tuż przed nim i widzimy jego spojrzenie… Czy to strach? Czy to żal? Co to jest? Co w tym momencie dzieje się w jego umyśle? To jest taki sam moment dla Bena i nie chcę zaszczepiać w głowach fanów swojego punktu widzenia. Czuję, że jest to scena, przy której każdy powinien zagłębić się w siebie, a samo zadanie tego pytania jest naprawdę piękne.”

Johnson podzielił się z publicznością także tym, że podczas pracy nad Ostatnim Jedi bardzo często i regularnie oglądał Prequele:

„Często oglądałem Prequele podczas pisania scenariusza i przygotowań do nagrań. Myślę, że częściowo dlatego, że Oryginalną Trylogię znam na pamięć, klatka po klatce. Prequele – znałem je bardzo dobrze, ale oglądałem mniej, więc chciałem jeszcze bardziej zanurzyć się w tym doznaniu wizualnym, zanim zabrałem się do pracy.”

Na koniec reżyser dodał:

„Nawiązania nie tylko do Oryginalnej Trylogii, ale też do Prequeli, wydawały się być wręcz studnią możliwości, więc trzymałem wszystkie te filmy na moim iPadzie, którego zawsze miałem przy sobie, a w nocy po prostu stawiałem go w przypadkowym miejscu i oglądałem ich fragmenty.”


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.