Gwiezdne Wojny - Historie

Ron Howard i Kathleen Kennedy o wpływie George’a Lucasa na spin-off o Solo

george-lucas-ron-howard-willow

Wspólna historia reżysera Hana Solo, Rona Howarda, i twórcy Gwiezdnych Wojen, George’a Lucasa, sięga czasów poprzedzających pierwszą część Oryginalnej Trylogii z 1977 roku. Howard zagrał w filmie Lucasa z 1973 roku zatytułowanym American Graffiti, co było dla niego kamieniem milowym w karierze, więc gdy okazało się, że Ron zajmie się najnowszym filmem ze świata Star Wars, logicznym krokiem było skonsultowanie tej kwestii ze swoim dawnym szefem. Howard i prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy – także stara przyjaciółka Lucasa – opowiedzieli o wpływie Ojca Odległej Galaktyki na powstający spin-off w niedawnym wywiadzie z Anthonym Breznicanem z Entertainment Weekly.

Howard ujawnił, że Lucas odwiedził plan Solo pierwszego dnia jego pracy. Rada którą zaoferował reżyserowi, była podobna do tego, co Qui-Gon Jinn powiedział młodemu Anakinowi Skywalkerowi w Mrocznym Widmie:

„Powiedział mi, żebym po prostu zaufał swoim instynktom.”

Kiedy Lucas przebywał na planie, przekazał także swoją sugestię na temat pewnej sceny, którą Howard od razu wprowadził w życie. Opowiedziała o tym Kathleen:

„Jest nawet pewna scena – nie mogę ci powiedzieć, o jaką chodzi, przykro mi – ale jest scena na pokładzie Sokoła Millennium, gdzie George powiedział: „Dlaczego Han nie robi tego po prostu w ten sposób?” (…) Ron stał akurat przed monitorem i odparł: „Och, to świetny pomysł”, po czym wbiegł do środka statku i powiedział: „George chce, żebyśmy zrobili to tak.” To było całkiem fajne. Myślę, że George dobrze się z tym poczuł.”

Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie zadebiutuje na srebrnych ekranach 25 maja 2018 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.