Gry

Powstaje remake „Star Wars: Dark Forces” na silniku Unreal Engine 4

dark-forces-remake8

Star Wars: Dark Forces to 23-letnia gra FPS ze stajni LucasArts, osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Gracz wciela się w rolę byłego żołnierza Imperium, Kyle’a Katarna, którego zadaniem jest powstrzymanie Dartha Vadera i jego elitarnych Dark Trooperów.

Każdy szanujący się gracz (przynajmniej w wieku 20 lat i więcej) powinien mieć ten tytuł odhaczony na liście ukończonych gier. Jest to bez wątpienia klasyk – nie tylko pośród produkcji z uniwersum Odległej Galaktyki, ale gier z gatunku FPS w ogóle. Kto by jednak pomyślał, żeby po ponad 20 latach zabrać się za remake tej pozycji?

Cóż,  na taki pomysł wpadł niejaki Jason Lewis, grafik ze studia Obsidian Entertainment, który po godzinach zajmuje się odtwarzaniem kultowej produkcji na silniku Unreal Engine 4. Jason planuje przeniesienie całej gry na ów silnik – poczynając od otoczenia, a na przeciwnikach i uzbrojeniu kończąc. Efekty jego dotychczasowej pracy możecie obejrzeć w dalszej części artykułu.

Twórca nie pracuje zupełnie sam, ponieważ pomaga mu po znajomości grupa programistów, animatorów i grafików. Jak na razie ekipie udało się niemal całkowicie przenieść do UE 4 początkowy poziom gry, więc jeszcze sporo pracy przed nimi. W tym momencie Lewis stara się zaimplementować skrypty odpowiadające za otwieranie i zamykanie drzwi.

Choć do końca prac pozostało jeszcze sporo czasu – może nawet lata – to warto pamiętać o projekcie i śledzić jego losy. Kto z nas nie chciałby zagrać w kultowe Dark Forces, na dodatek korzystające ze wszystkich dobrodziejstw nowoczesnej technologii?

Pracę Jasona Lewisa oraz pełną galerię zdjęć możecie zobaczyć na stronie Artstation.com.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.