Filmy

J.J. Abrams o części fanów krytykujących bohaterki „Ostatniego Jedi”: „boją się kobiet”

JJ Abrams

Ostatni rozdział sagi Gwiezdnych Wojen, The Last Jedi, stał się prawdopodobnie najbardziej dzielącym epizodem serii, który wielu fanów chwali za kierunek obrany przez reżysera i scenarzystę, Riana Johnsona, lecz duża część społeczności również krytykuje. Niektórzy krytykujący skierowali swój gniew na kobiece postaci występujące w filmie, takie jak Wiceadmirał Holdo grana przez Laurę Dern i Rose Tico, w którą wcieliła się Kelly Marie Tran. Pewien domorosły filmowiec edytował film, wycinając z niego wszelkie role kobiece, co swego czasu w dość bezpośredni sposób wyśmiali Rian Johnson i Mark Hamill. Reżyser Przebudzenia Mocy i IX Epizodu, J.J. Abrams, stwierdził w jednym z niedawnych wywiadów, że problem nie leży w samym filmie Johnsona, ale raczej w fanach, którzy czują się „zagrożeni” przez kobiety.

Gwiezdne Wojny to wielka galaktyka i możesz tam znaleźć niemal wszystko, co chcesz. Jeśli jesteś kimś, kto czuje się zagrożony przez kobiety i musi stanąć przeciwko nim, prawdopodobnie znajdziesz wroga także w Star Wars. W każdej chwili można spojrzeć na pierwszy film nakręcony przez George’a Lucasa i powiedzieć, że Leia była zbyt bezpośrednia lub zbyt twarda. Każdy, kto naprawdę chce gdzieś widzieć problem, może go znaleźć bez wysiłku. Internet wydaje się być stworzony do takich rzeczy.”

Niektórzy widzowie byli tak urażeni Ostatnim Jedi, że wezwali do usunięcia filmu z oficjalnego kanonu. Ku zaskoczeniu tych osób ich skargi nie wpłynęły na przyszłość franczyzy.

Abrams odniósł się do pytania, czy ma zamiar zmienić coś w swojej wizji Star Wars, biorąc pod uwagę ataki na Ostatniego Jedi:

„Absolutnie nic nie zmienię. Jest wiele rzeczy, które chciałbym powiedzieć o filmie, ale wydaje mi się, że jest trochę za wcześnie na rozmowę o IX Epizodzie… Powiem tylko, że historia Rey, Poe, Finna i Kylo Rena – jeśli się przyjrzycie, to zobaczycie, że jest trzech mężczyzn i jedna kobieta, a niektórzy narzekają, że w Gwiezdnych Wojnach jest zbyt wiele kobiet – jest kontynuowana w ekscytujący sposób i nie mogę się doczekać, aż zobaczycie, co tworzymy.”

Wspominając swoje doświadczenie z Gwiezdnymi Wojnami, a także z rebootowaną serią Star Trek, Abrams przyznał, że nie jest mu obcy negatywnym feedback ze strony fanów:

„Myślę, że każdy będzie miał swój punkt widzenia. Już na samym początku pracy przy Gwiezdnych Wojnach odkryłem, że będę miał do czynienia z niesamowicie zaangażowanymi i głośnymi fanami, a oni wszyscy będą mieli wiele konkretnych opinii.”


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.