Gwiezdne Wojny - Historie

„Han Solo” – pierwsze spojrzenie na imperialny krążownik typu Arrestor

Arrestor Cruiser cover

Marketing nowej produkcji ze stajni Lucasfilm, Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie, zaczyna nabierać tempa, a kolejne zabawki pozwalają nam jeszcze lepiej przyjrzeć się pojazdom i postaciom, które zobaczymy w filmie. Członek Reddita, niejaki Brodilla, zauważył niedawno, że nadchodząca seria zabawek Star Wars Hot Wheels zawiera pojazd oparty na projekcie oryginalnie stworzonym dla pierwszej części Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa z 1977 roku. Poznaliśmy również nazwę owego statku kosmicznego.

Wielokrotnie w przeszłości byliśmy świadkami wykorzystania oryginalnych koncepcji pojazdów i postaci z Gwiezdnych Wojen do wykreowania kolejnych filmów. Nowa zabawka z Hot Wheels zdradza wyraźne podobieństwo do pewnej koncepcji stworzonej przez byłego pracownika Lucasfilmu i projektanta w Industrial Light and Magic, Colina Cantwella. Cantwell był jednym z pierwszych projektantów statków kosmicznych gwiezdnej sagi, który stworzył niesamowitą gamę koncepcji do oryginalnych filmów. Podczas gdy niektóre pierwotne projekty rysownika miały spory wpływ na późniejsze produkcje, inne zaginęły na długie lata w przepastnych magazynach i archiwach Lucasfilmu. Jednak teraz otrzymują drugie życie.

Poniżej możecie po raz pierwszy przyjrzeć się imperialnemu krążownikowi typu Arrestor, który pojawi się w spin-offie Solo: A Star Wars Story. Trzeba przyznać, że posiada bardzo unikalny wygląd.

Arrestor Cruiser

Cantwell przedstawił koncepcję tego statku bezpośrednio George’owi Lucasowi, który miał użyć jej w Nowej Nadziei i na jej podstawie stworzyć gwiezdny niszczyciel, ale ostatecznie projekt ten został odrzucony na rzecz zupełnie innej wersji.

Colin tak opisuje swoją pracę nad Arrestorem:

„Zapytałem George’a o charakter scen. Opisał je w kilku słowach. Następnie zapytałem, czy statek ma być większy niż Burbank [miasto w Kalifornii – przyp. red.], aby określić rozmiar imperialnego krążownika i początkowe sceny filmu. Koncepcja luku została opracowana pod kątem potrzeb dla rzeczywistych scen w filmie. Przedstawiając koncept, opisałem go jako projekt nawiązujący do II Wojny Światowej – ze strzelcem w kadłubie. Statek został zaprojektowany z myślą o tym, żeby widz był świadomy jego rozmiarów. Wymagało to myślenia o wielu rzeczach, tworzenia relacji między wszystkimi statkami i ukazywania interakcji między nimi.”

Pierwotną koncepcję okrętu możecie zobaczyć poniżej:

https://www.instagram.com/p/BfJ_lBEDCnA/?utm_source=ig_embed

Źródło: Star Wars News Net


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.