Filmy

Nowelizacja „Ostatniego Jedi” wyjawia sporo faktów o przeszłości Snoke’a

Snoke

Nowelizacja Ostatniego Jedi reżyserii Riana Johnsona najwyraźniej spełnia swoją obietnicę bycia „rozszerzoną edycją” filmu. Choć książka nie została jeszcze oficjalnie wydana (premiera 6 marca), kilku szczęśliwych fanów Star Wars zdobyło wczesne kopie i zaczęło udostępniać niektóre z bardziej interesujących informacji. Część zawartych w książce faktów dotyczy przeszłości Najwyższego Przywódcy Snoke’a i jego tajemniczego przejęcia władzy w Najwyższym Porządku. Dalej znajdują się spoilery dla powieści Ostatni Jedi, więc czytacie na własne ryzyko.

Zgodnie z nowelizacją The Last Jedi, którą napisał Jason Fry z pomocą Riana Johnsona, Snoke doszedł do władzy dość nieoczekiwanie. Ostatni z przywódców Imperium, Gallius Rax, Rae Sloane, Ormes Apolin, a nawet Brendol Hux, którzy przeżyli bitwę o Jakku, nie dostrzegli przejęcia władzy przez Snoke’a i byli zaskoczeni, kiedy to nastąpiło. Snoke albo zabił ich osobiście, albo kazał zabić, z wyjątkiem Huxa, który stał się jego narzędziem. Dowiadujemy się , że jego dojście do władzy w Najwyższym Porządku nie było częścią żadnego planu, a raczej efektem oportunizmu.

Po śmierci Imperatora Palpatine’a w życie wcielono Operację Cinder, która została zaprojektowana, by zniszczyć Imperium po śmierci przywódcy i przynieść jego odrodzenie (wątek fabularny Star Wars: Battlefront II), dzięki czemu miało stać się silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Snoke wiedział o tym i wykorzystał tę wiedzę na swoją korzyść. Za to Darth Sidious nie nie miał pojęcia, że Snoke będzie tym, który przejmie po nim pełnię władzy. Moc ujawniła istnienie Snoke’a Imperatorowi przed jego śmiercią, jednak było już wtedy zbyt późno, by mógł w jakikolwiek sposób zapobiec dalszym wydarzeniom.

Po bitwie o Jakku i zniszczeniu Imperium, Najwyższy Porządek zaczął gromadzić broń w stoczniach i magazynach, a także uruchamiał laboratoria w Nieznanych Regionach. Nie jest jasne, kiedy Snoke przejął kontrolę, ale książkowa adaptacja Ostatniego Jedi zdradza, że ocalił Porządek przed wieloma wrogami. Okazuje się również, że Najwyższy Przywódca poznał wiele tajników Mocy podczas swojego pobytu w Nieznanych Regionach. Książka mówi także, że Snoke i Luke Skywalker spotkali się kiedyś, ale nie jest jasne, czy Luke wiedział o złych intencjach Lidera Porządku. Celem Skywalkera było dowiedzieć się więcej o tradycjach Jedi, a Snoke podobno szanował fakt, że szuka prawdy.

Wygląda na to, że sam również szukał swojej prawdy w Mocy i nie zawsze był „zły”. Kiedy był młodszy, dowiedział się, że „przyszłość jest zawsze w ruchu” i przyjął za swoją dewizę słowa: „Bądź ostrożny lub giń”. Snoke zdawał sobie także sprawę, że wizje Mocy są często niekompletne. Dodatkowo okazało się, że początkowo chciał, aby Rey była jego uczennicą i miał względem niej zupełnie inne plany, niż Imperator Palpatine względem Luke’a Skywalkera. Ujawniono także, że rozważał zabicie Kylo Rena, chociaż wierzył, że Ben Solo jest zdolny do wielkości.

Podsumowując, wiemy teraz o wiele więcej o Snoke’u niż wcześniej, co powinno nieco uśmierzyć ból fanów, którzy byli rozczarowani brakiem wzmianek o historii Najwyższego Przywódcy w The Last Jedi.

Źródło: Movieweb.com


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.