Seriale

„Rebelianci” – Dave Filoni o ostatnim akcie Kanana i niespodziewanym powrocie ważnej postaci

Ezra-ratuje-Ahsoke

Najnowsze odcinki Star Wars: Rebeliantów – ostatnie przed trzyczęściowym finałem w przyszłym tygodniu – pokazały nam miejsce w galaktyce, które wychodzi poza granice czasu i przestrzeni. W epizodach tych Ezra Bridger przybywa do świątyni Jedi na Lothal i, gdy w końcu dostaje się do środka, sięga w przeszłość, by uratować Ahsokę Tano od śmierci z ręki Dartha Vadera. Rebelianci wyjaśnili tym samym jedną z najważniejszych tajemnic serii – co naprawdę wydarzyło się na Malachorze w finale drugiego sezonu.

Współtwórca i producent wykonawczy Star Wars Rebels, Dave Filoni, opowiedział o wspomnianych wcześniej wątkach w specjalnym Q&A dla serwisu Nerdist, które miało miejsce po pokazie odcinków w siedzibie Lucasfilm.

„Kanan nie poszedł na Malachorze za swoim instynktem – z tego powodu Maul ich zdradził. [Kanan] nie chciał się postawić i powiedzieć: „Nie, ten facet jest zły. Wyjdźmy stąd, pójdźmy w swoją stronę”. Wszystko wali się potem niczym kostki domino, a Ezra stwierdza, że: „Wtedy wszystko się zmieniło”.

W pewnym sensie dla Kanana jest to wielka porażka. Nie przechodzi testu wiary w samego siebie i nie jest w stanie poświęcić pewnych rzeczy, aby pokonać zło, gdy ma ku temu okazję. Powinni byli w tym momencie opuścić Malachor, ale tego nie zrobili. Zatem po swojej śmierci Kanan niejako tworzy misterny plan uratowania Ahsoki. Choć wydaje mi się, że jest to nieco samolubny akt – [Kanan] chce sprawdzić, czy Ezra zrozumie, co jest w tej chwili w stanie zrobić. Wrzuca go więc do tego miejsca, gdzie może zmienić bieg wydarzeń. Dlatego wielki wilk mówi, że ma odwrócić przeszłość i odkupić przyszłość. Kanan poprawia to, co doprowadziło do śmierci Ahsoki. Teraz wróciła do gry, co uważam za dobrą rzecz, ponieważ jest interesującą postacią.”

Ostatni akt Kanana miał poprowadzić Ezrę do świątyni Jedi, aby mógł uzyskać dostęp do „świata między światami” i ocalić Ahsokę od śmierci z ręki Vadera. Nasuwa się pytanie, jaka będzie teraz jej rola? Czy ma do zrobienia coś ważnego w finale, czy też jej historia z Ezrą i załogą Ducha dobiegła już końca? Za tydzień czeka nas 90-minutowy finał, a w jego trakcie może zdarzyć się naprawdę wszystko.

Poniżej możecie obejrzeć rozmowę z Filonim i innymi członkami ekipy Rebeliantów, którzy omawiają ten i wiele więcej wątków w najnowszym Rebels Recon:


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.