Saga Star Wars

J.J. Abrams miał plan na Epizody VIII i IX – Daisy Ridley dla Le Magazine GEEK

jj-abrams-star-wars-episode-viii

Niektórym wydaje się, że przejmowanie kolejnych epizodów trylogii sequeli sprawia, że nie ma jednej spójnej wizji na to, jak następne części sagi mają wyglądać. Jednak wypowiedź Daisy Ridley dla francuskiego Le Magazine GEEK zdaje się sugerować, że J.J. Abrams od samego początku miał plan na wszystkie trzy filmy.

„Oto, co ja wiem: J.J. napisał Epizod VII, a także zarysy na VIII IX. Potem pojawił się Rian Johnson i napisał Ostatniego Jedi od nowa. Myślę, że pozostało coś z tego generalnego zamysłu, ale poza tym każdy reżyser pisze i realizuje swój film na swój własny sposób. Rian Johnson i J.J. Abrams spotkali się, żeby to wszystko przedyskutować, ale Epizod VIII to cały czas była indywidualna praca Johnsona. Nie sądzę, żeby Rian zachował cokolwiek z początkowych szkiców Epizodu VIII.”

Wiemy na pewno, że zarówno Abrams, jak i Johnson chcieli przedstawić Luke’a ukrywającego się z powodu załamania czymś, co wydarzyło się wcześniej, zanim Rey przekonała go do powrotu do walki – podobnie zresztą, jak w oryginalnym planie George’a Lucasa na Epizod VII. Tak więc prawdopodobnie do Ostatniego Jedi mogło się dostać znacznie więcej pomysłów Abramsa – bo choć Rian Johnson napisał scenariusz samodzielnie od zera, to do pewnego stopnia pozostał wierny wspominanemu generalnemu zamysłowi podstawowej wizji trylogii – co oczywiście nie umniejsza w żaden sposób jego pracy nad filmem.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.