Filmy

Poznaliśmy szczegóły kilku usuniętych scen „Ostatniego Jedi”

Star Wars: The Last Jedi Luke (Mark Hamill)

Wraz z pojawieniem się w tym miesiącu płytowego i cyfrowego wydania Star Wars: The Last Jedi fani będą mieli okazję zapoznać się z wieloma dodatkowymi materiałami, w tym czternastoma skasowanymi scenami. Jeszcze przed wydaniem filmu w wersji cyfrowej i Blu-ray, Entertainment Weekly przybliżyło nam pięć usuniętych scen oraz przedstawiło kilka wypowiedzi Riana Johnsona na ich temat.

Star Wars: The Last Jedi Finn (John Boyega) and BB-8

Pierwsza scena ukazuje BB-8 wyświetlającego Finnowi hologram Rey, żegnającej go pod koniec Przebudzenia Mocy, gdy był nieprzytomny. Johnson wyjaśnił powód powstania tej sceny oraz późniejszego usunięcia jej, mówiąc:

„Szukałem jakiejkolwiek okazji, by emocjonalnie połączyć te dwie osoby. Myślałem, że to naprawdę miła scena, uwielbiam w niej grę Johna Boyegi. Miała wyjaśnić motywację Finna do ucieczki z Ruchu Oporu, ale zdaliśmy sobie sprawę, że tłumaczy swoje postępowanie w rozmowie z Rose.”
Star Wars: The Last Jedi Luke (Mark Hamill) and Rey (Daisy Ridley)
Drugą omawianą sceną jest konfrontacja między Rey i Skywalkerem. Luke wmawia Rey, że Opiekunowie z Ahch-To są w niebezpieczeństwie i że musi ich uratować. Johnson opisuje ten moment jako „punkt zwrotny” dla bohaterki i jej relacji z Lukiem. Reżyser powiedział:

„To jest punkt, w którym w końcu mówi: „Okay, jeśli nie możesz mi pomóc, to straciłam tu zbyt dużo czasu.”

Scena została przedstawiona już wcześniej w jednym z odcinków The Star Wars Show. Wielu fanów założyło, że miała to być „trzecia lekcja”, którą Luke obiecał Rey, ale nigdy do niej nie doszło. Jednak Johnson ma inne zdanie na ten temat. Okazuje się, że jest to fragment, który został stworzony na potrzebę Epizodu IX, jeśli J.J. Abrams chciałby wykorzystać ten wątek.

Star Wars: The Last Jedi Luke (Mark Hamill)

Trzecia scena miałaby dać Luke’owi Skywalkerowi szansę na opłakiwanie śmierci Hana Solo, a konkretnie widzielibyśmy Luke’a, który ubolewałby nad utratą przyjaciela. Ostatecznie Johnson postanowił skasować tę scenę podczas edycji filmu, ale nie obyło się bez wyrzutów sumienia. Reżyser wytłumaczył EW:

„Bardzo mi przykro, że to usunąłem, bo myślę, że to piękny występ Marka Hamilla, ale otrzymujemy podobny motym z nim w roli głównej później, gdy jest na pokładzie Sokoła z R2.”

Czwarta scena była przedłużeniem sekwencji Finna, Rose i DJ’a infiltrujących Supremacy – gwiezdny niszczyciel Snoke’a. Sekwencja pokazałaby, jak Finn staje twarzą w twarz z jednym ze swoich byłych kolegów szturmowców i odkrywa, że ​​pozostali nie wiedzą, iż uciekł, ale myślą, że został awansowany. Johnson wyjaśnił ten wątek, mówiąc:
„Sytuacja z ucieczką Finna stała się powodem do wstydu, dlatego też Najwyższy Porządek nie pozwolił, by informacje na ten temat się rozeszły. Jego znajomy naprawdę nie wie, co się stało z Finnem.”
Ostatnia omówiona scena była alternatywną wersją starcia pomiędzy Finnem i Phasmą, w której Finn ujawniłby prawdę o zdradzie Phasmy przed jej szturmowcami. Pojawiła się również zmieniona wersja śmierci kapitan Najwyższego Porządku. Sekwencja została ostatecznie zmodyfikowana, ponieważ, według Johnsona, nie pasowała do ogólnej narracji.

Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.