Gwiezdne Wojny - Historie

Opisy zestawów LEGO Star Wars zdradzają fragmenty fabuły „Hana Solo”

Solo LEGO set cover

Kilka dni temu do sieci trafiły opisy kilku zestawów LEGO Star Wars inspirowanych nadchodzącym spin-offem Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. Możemy dzięki nim poznać kilka nowych faktów na temat bohaterów, pojazdów oraz wątku fabularnego filmu.

Pierwszy opisywany zestaw nosi nazwę „Imperial Patrol Battle Pack”:

„Odegraj scenariusze z imperialnymi stróżami prawa dzięki temu imponującemu Pakietowi Imperialnego Patrolu LEGO Star Wars. Ta zabawka Star Wars ma na wyposażeniu speedera z uzbrojeniem, oficera emigracyjnego, oficera rekrutacyjnego i dwóch imperialnych szturmowców patrolowych. Zestaw ma wszystko, czego potrzebuje imperialny oficer, aby utrzymać kontrolę nad swoją kolekcją minifigurek Star Wars!”

Kolejny zestaw nazwany został „Han Solo’s Landspeeder”:

„Dzięki LEGO Star Wars odtworzysz pełne akcji scenariusze z filmu Han Solo ze speederem Hana Solo. Zestaw składa się z kokpitu, który pomieści dwie figurki, otwieranej klapy ze schowkiem, wyjmowanego silnika, tylnej kieszeni z tajnym ładunkiem, ukrytych kół oraz dwóch sprzężonych działek. W zestawie znajdzie się także Koreliański Ogar, z którym mogą walczyć Han i Qi’Ra.”

Ciekawy jest tutaj fragment o Koreliańskim Ogarze. Jeśli wierzyć opisowi klocków LEGO, Han i Qi’Ra jeszcze na początku filmu będą musieli stanąć oko w oko z tą przerażającą bestią (tudzież bestiami).

Poniżej znajdziecie zdjęcie wspomnianego stworzenia, pochodzące z okładki encyklopedii poświęconej Solo: A Star Wars Story autorstwa Pablo Hidalgo:

Koreliański Ogar

Trzeci zestaw zwie się „Moloch’s Landspeeder”:

„Odtwórz napakowaną akcją sekwencję z filmu o Hanie Solo dzięki zestawowi Speedera Molocha LEGO Star Wars. Niesławny wehikuł przywódcy gangu zawiera otwierany kokpit, schowek oraz ukryte koła. Zabawka posiada także sześciolufowe działko dla intensywniejszej akcji oraz otwieraną klatkę z dwoma Koreliańskimi Ogarami, które wprowadzą dodatkowy wymiar do zabawy każdego fana LEGO Star Wars!”

Powyższy zestaw w końcu dostarcza nam informacji o tym, kim jest Moloch. Wygląda na to, że przywódca gangu będzie także mistrzem nielegalnych wyścigów na Korelii, na co może wskazywać wzmianka o „niesławnym speederze”. Prawdopodobnie będzie to postać pokroju Sebulby z Mrocznego Widma.

Poniżej możecie zobaczyć figurkę LEGO omawianego antagonisty:

Czwarty zestaw to „Imperial TIE Fighter”:

„Zaatakuj przeciwnika przy pomocy myśliwca LEGO Star Wars Imperial TIE! Ta klockowa wersja kultowego statku Imperium ma bardzo szczegółowy design, w tym solidne skrzydła, otwierany kokpit, luk dostępu oraz dwa sprzężone działka. Wspaniała zabawka Star Wars zawiera również cztery minifigurki, w tym Hana Solo i jego wspólnika Tobiasa Becketta.”

Dziwne jest to, że zamiast ciekawego myśliwca TIE znanego z trailera Hana Solo, LEGO postanowiło skierować się ku klasycznemu modelowi, który otrzymaliśmy już w wielu podobnych zestawach.

Ze szczegółowej rozpiski dowiadujemy się również, że Han i Beckett, przebrani w uniformy szturmowców, wspólnie zinfiltrują imperialny kontyngent na planecie Mimban.

Ostatnim wartym wspomnienia setem jest „Kessel Run Millennium Falcon”:

„Podróżuj z Hanem Solo, Chewbaccą i ich przyjaciółmi z LEGO Star Wars Kessel Run Millennium Falcon. Ta klockowa wersja kultowego koreliańskiego frachtowca z filmu Han Solo zawiera kokpit z otwieranym włazem dla dwóch figurek, dwa sprzężone działka, antenę sensoryczną, rampę, obrotowe górne i dolne wieżyczki laserowe z dwoma stanowiskami strzelca oraz odczepiany pojazd ewakuacyjny. Ta niesamowita zabawka Star Wars posiada również otwierane płyty kadłuba, co ułatwia dostęp do szczegółowego wnętrza, które obejmuje przestrzeń ładunkową z kanapą i stołem do holograficznego Dejarika, barem, pryczą, schowkiem na pociski oraz składanym hipernapędem z narzędziami do naprawy. Zawiera również sześć minifigurek, w tym robota DD-BD.”

Falcon LEGO

Cóż, ostatecznie potwierdziło się, czym jest „nowy” dziób Sokoła – to po prostu kapsuła ratunkowa. Jeśli miałbym zgadywać, stawiałbym, że w jakimś momencie filmu załoga Sokoła będzie zmuszona z niej skorzystać i tak słynny frachtowiec zyska swój legendarny „podwójny dziób”.

źródło: StarWarsNewsNet.com


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.