Gwiezdne Wojny - Historie

Francuski artysta oskarża Disney o kradzież pomysłu na plakaty „Hana Solo”

Solo-cover

Wydawać by się mogło, że najgorszy kryzys wizerunkowy Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie ma już za sobą. Jak się jednak okazuje, istnieje spore prawdopodobieństwo, że oficjalne plakaty, które stworzono na potrzeby promocji filmu, mogą być bezwstydną kopią okładek albumów muzycznych, wykonanych przez pewnego francuskiego artystę dla Sony Music France.

Autor omawianych okładek, Hachim Bahous, zabrał głos na Facebooku, gdzie wyraził swoje ubolewanie i oczekiwania za rzekome wykorzystanie jego pracy:

„Oto oficjalne plakaty z następnych Gwiezdnych Wojen (Disney), dokładnie takie same kompilacje, jakie stworzyłem w 2015 r. dla Sony Music France / Legacy Recordings France, podążając za wskazówkami lidera projektu, Romain’a 'Rpiz’ Pizon.

Jestem zaszczycony, że jakość mojej pracy została uznana, ale wciąż jest najczystszym i ordynarnym fałszerstwem. Nie zostałem poproszony o moje pozwolenie, chciałbym otrzymać uznanie i pieniądze za pracę, którą wykonałem dla Sony!

Wspomnę tu wszystkich, którzy ciężko pracowali nad tym pięknym projektem: Dj Reverend P (Patrice Larrar), Richard Lecocq, Aurélien Orel, David Hachour, Yazid Manou i Yazid Manou So Romain 'Rpiz’ Pizon.”

Poniżej możecie zobaczyć zestawienie plakatów Hana Solo z tymi, które wykonał Francuz:

solo-poster-compare

Jeśli okaże się, że graficy i projektanci z Lucasfilm naprawdę zaliczyli taką wpadkę, będzie to kolejna łyżka dziegciu dołożona do i tak już gorzkiej produkcji spin-offu o słynnym szmuglerze.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.