Francuski artysta oskarża Disney o kradzież pomysłu na plakaty „Hana Solo”

Solo-cover

Wydawać by się mogło, że najgorszy kryzys wizerunkowy Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie ma już za sobą. Jak się jednak okazuje, istnieje spore prawdopodobieństwo, że oficjalne plakaty, które stworzono na potrzeby promocji filmu, mogą być bezwstydną kopią okładek albumów muzycznych, wykonanych przez pewnego francuskiego artystę dla Sony Music France.

Autor omawianych okładek, Hachim Bahous, zabrał głos na Facebooku, gdzie wyraził swoje ubolewanie i oczekiwania za rzekome wykorzystanie jego pracy:

„Oto oficjalne plakaty z następnych Gwiezdnych Wojen (Disney), dokładnie takie same kompilacje, jakie stworzyłem w 2015 r. dla Sony Music France / Legacy Recordings France, podążając za wskazówkami lidera projektu, Romain’a ‚Rpiz’ Pizon.

Jestem zaszczycony, że jakość mojej pracy została uznana, ale wciąż jest najczystszym i ordynarnym fałszerstwem. Nie zostałem poproszony o moje pozwolenie, chciałbym otrzymać uznanie i pieniądze za pracę, którą wykonałem dla Sony!

Wspomnę tu wszystkich, którzy ciężko pracowali nad tym pięknym projektem: Dj Reverend P (Patrice Larrar), Richard Lecocq, Aurélien Orel, David Hachour, Yazid Manou i Yazid Manou So Romain ‚Rpiz’ Pizon.”

Poniżej możecie zobaczyć zestawienie plakatów Hana Solo z tymi, które wykonał Francuz:

solo-poster-compare

Jeśli okaże się, że graficy i projektanci z Lucasfilm naprawdę zaliczyli taką wpadkę, będzie to kolejna łyżka dziegciu dołożona do i tak już gorzkiej produkcji spin-offu o słynnym szmuglerze.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Reklamy


Kategorie:Gwiezdne Wojny - Historie

Tagi: , ,

3 replies

Trackbacks

  1. Disney zajmuje się oskarżeniami o plagiat plakatów Solo | Star Wars: Rebelianckie Szumowiny
  2. Disney wypuszcza nowe plakaty „Hana Solo” w odpowiedzi na oskarżenia o plagiat poprzednich | Star Wars: Rebelianckie Szumowiny
  3. Poniżej 12 Parseców – podsumowanie tygodnia | Star Wars: Rebelianckie Szumowiny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: