Fanmade

X-Wing w ogrodzie – fan z Doncaster zbudował sobie myśliwiec

richard-butler-x-wing

Richard Butler, sześćdziesięciopięcioletni były aktor, zbudował w swoim ogrodzie… myśliwiec X-Wing. Mężczyznę zainspirował powrót Marka Hamilla do roli Luke’a Skywalkera na potrzeby Przebudzenia Mocy

„Od przyjaciela pracującego przy ostatnich Gwiezdnych Wojnach usłyszałem, że [Mark Hamill – przyp. red.] wraca na duży ekran. Wtedy pojawił się pomysł i wtedy postanowiłem zacząć prace. On też ma już swoje lata, obaj jesteśmy starzejącymi się aktorami. Bardzo miło się to potoczyło – budowałem już dużo innych rzeczy, na przykład Daleków [fikcyjny gatunek istot pozaziemskich związany z brytyjskim serialem science-fiction Doktor Who – przyp. red.] – ale to do tego wszystkie wnuki uwielbiają wsiadać, kiedy tu przyjeżdżają.”

Budowa repliki X-Winga trwała dwa lata. Myśliwiec ma długość dwudziestu jeden stóp, czyli prawie sześć i pół metra. Do zbudowania swojej kopii Butler użył włókna szklanego, sklejki, trochę plastiku i metalu, a poza tym potrzeba było pół mili (ponad osiemset metrów) kabli i linek. X-Wing Brytyjczyka ma migające światła, a w kokpicie kontrolki – służące między innymi do składania i rozkładania skrzydeł. Jak dotąd projekt kosztował go około 750 funtów. Mężczyzna jednak nie spoczął na laurach i zamierza jeszcze pracować nad myśliwcem – między innymi sprawić, aby wydawał dźwięki.

„W czasie zimy nie za bardzo mieliśmy odpowiednią pogodę do pracy, ale mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy będzie już całkowicie skończony.”

Butler nie chce jednak zostawiać sobie X-Winga na dłużej i zamierza go sprzedać. Przyczyna jest dość prosta.

„Nie chcę, żeby ci wielcy fani Gwiezdnych Wojen dowiedzieli się, gdzie mieszkam i potem zmienili mój dom w wystawę. Każdy ma swoją cenę, a ja sprzedam model temu, kto zaoferuje najwięcej. Na razie, oczywiście, wnuki jeszcze za bardzo się nim cieszą. Może później zobaczę, czy ktoś będzie chciał go kupić.”

Poniżej prezentujemy Wam jeszcze parę zdjęć tego wspaniałego dzieła:


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.