Filmy

Jak praca Ralpha McQuarriego wpłynęła na estetykę pojedynku Luke’a i Kylo?

TheLastJedi Blu-ray&Digital trailer

W związku z nadchodzącą premierą filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi w wersji cyfrowej, Blu-ray i 4K Ultra HD, ukazał się kolejny film zza kulis, który pozwala fanom odkryć sekret związany z wpływem pracy legendarnego Ralpha McQuarriego na aspekty wizualne VIII Epizodu.

Ralph McQuarrie odegrał kluczową rolę w produkcji hollywoodzkich hitów, takich jak serial telewizyjny Battlestar Galactica, E.T. oraz Gwiezdne Wojny George’a Lucasa. Choć legendarny artysta koncepcyjny zmarł w 2012 roku, jego twórczość wciąż wywiera wpływ na nowe pokolenie twórców Star Wars, zwłaszcza reżysera Ostatniego Jedi, Riana Johnsona.

LukeCrait Concept art

ViperDroidRalphMcQuarrie

Johnson i jego zespół wykorzystali oryginalną grafikę koncepcyjną Ralpha McQuarrie’ego, sondę Viper, w celu opracowania ujęcia ostatecznego starcia Luke’a Skywalkera z Kylo Renem. Projekt artystyczny McQuarriego posłużył jako wzór do stworzenia nastroju, uwydatnienia specyficznego klimatu sceny i dodania jej ogólnie pojętej estetyki.

Wspomniany materiał wideo możecie obejrzeć poniżej:

W sieci pojawił się również ciekawy film ukazujący etapy tworzenia planety Crait:

https://youtu.be/lv3MLVFpFSg

Polska premiera płytowego wydania Ostatniego Jedi zaplanowana jest na 23 kwietnia 2018 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.