Filmy

Adaptacja książkowa „The Last Jedi” tłumaczy, skąd wzięły się umiejętności Rey

Adam-Driver-as-Kylo-Ren-and-Daisy-Ridley-as-Rey-in-Star-Wars-The-Last-Jedi

Na pewno wielu z Was zastanawiało się, jakim cudem Rey w Ostatnim Jedi tyle potrafi – bez większego problemu poradziła sobie u boku Kylo Rena z kilkoma Pretorianami Snoke’a, a przecież mimo, że faktycznie tym razem odbyła jakieś szkolenie, to nie trwało ono długo. Z odpowiedzią przychodzi nowelizacja filmu, według której Rey uzyskała nowe możliwości na skutek połączenia z Kylo.

Fragment powieści Jasona Fry’a w naszym tłumaczeniu:

„Kiedy poczuł ją w swojej głowie, Kylo wycofał się z połączenia – wręcz uciekł. Ale to nie był koniec tej dziwnej i niespodziewanej więzi. Ona widziała więcej – dużo więcej. Jakimś sposobem, prawie instynktownie, wiedziała, jak doszedł do zdolności, które posiadał – nawet jeśli ich nie rozumiała. To było, jakby jego trening stał się jej treningiem, otwierając dla niej szeroko kolejne i kolejne drzwi w jego umyśle.”

W książce jest też krótki opis tego, jak dokładnie Rey była w stanie pokonać Pretorian – prowadziła ją Moc.

„Nie umiała posługiwać się Mocą na tyle dobrze, żeby pokonać trzech wyszkolonych wojowników w zbrojach odpornych na uderzenia mieczy świetlnych. Ale mogła dać Mocy posłużyć się nią, pozwolić Mocy zrobić z siebie jej narzędzie.”

To wiele zmienia, jeśli chodzi o umiejętności głównej bohaterki oraz w kwestii jej połączenia z antagonistą – rozwinięcie tego motywu może mieć też duży wpływ na dalszy rozwój historii, w końcu Kylo na pewno będzie mógł to w jakiś sposób wykorzystać. Wątek może też równie dobrze w ogóle nie zostać poruszony w Epizodzie IX, który tworzy J.J. Abrams, mający wolną rękę w interpretacji wydarzeń z Ostatniego Jedi.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.