Rian Johnson o powodach odcięcia Luke’a Skywalkera od Mocy

luke-skywalker-the-last-jedi

Teraz, gdy Ostatni Jedi zawitał już pod strzechy za Oceanem, scenarzysta i reżyser filmu, Rian Johnson, odpowiada na kolejne pytania fanów na temat superprodukcji. Podczas niedawnego Q&A, którego gospodarzem było Amazon Prime Video, Johnson ujawnił, dlaczego zdecydował się odciąć Luke’a Skywalkera od Mocy podczas jego pobytu na Ahch-To.

„Powodem, dla którego Luke musiał odciąć się od Mocy, była Leia. Jeśliby tego nie zrobił, jeśli nadal byłby połączony z Leią, czuł cierpienie swojej siostry i słyszał jej wołania o pomoc, to nie mógłby uczynić tego, co jego zdaniem było słuszne – czyli pozostać na tej wyspie dla dobra galaktyki.”

Johnson dodał także, iż Luke uważa, że Jedi zawiedli galaktykę, a jako ostatni z rycerzy Jedi czuje, że musi pozostać w izolacji dla „większego dobra”:

„W ten sposób robi dokładnie to, czego przez cały czas nie mogło zrobić Imperium. Odcina się od emocji, izoluje się od wszystkiego, bo jest przekonany, że to słuszne.”

Ma to sens, jeśli weźmiemy pod uwagę schematyczność Sagi, gdyż działania Luke’a zwykle były zdominowane przez jego własne emocje. Opiera się to również na wydarzeniach z trylogii Prequeli. Znając przyczynę porażki Zakonu Jedi i powstania Imperatora Palpatine’a, Luke uznał, że pozbawienie galaktyki wpływu Jedi pozwoli w końcu osiągnąć jej pokój.

Johnson powiedział także, że jego decyzje były oparte na tym, co wymyślił dla Przebudzenia Mocy J.J. Abrams. Luke został tam odsunięty na dalszy plan. Johnson nie podjąłby takich samych decyzji, gdyby otrzymał podobne pole manewru, jak Abrams, czyli pustą kartkę, którą sam może zacząć zapisywać.

Polska premiera Ostatniego Jedi na nośnikach DVD oraz Blu-ray nastąpi już 23 kwietnia 2018 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Reklamy


Kategorie:Saga Star Wars

Tagi: , , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. Poniżej 12 Parseców – podsumowanie tygodnia | Star Wars: Rebelianckie Szumowiny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: