Wydarzenia

George Lucas symbolicznie wbija łopatę w grunt pod swoim muzeum w Los Angeles

GeorgeLucas Museum

Muzeum Sztuki Narracyjnej im. George’a Lucasa jest o krok bliżej swojego otwarcia. Od kiedy sprzedał stworzoną przez siebie wytwórnię filmową Disneyowi, twórca Gwiezdnych Wojen mocno zaangażował się w znalezienie odpowiedniego miejsca dla swojego najnowszego projektu związanego z życiową pasją. Była to długa i trudna podróż. Po eksploracji możliwych lokalizacji w San Francisco i Chicago, muzeum w końcu znalazło swoje miejsce w Los Angeles, a wczorajsza ceremonia symbolicznego wbicia łopaty to następny krok ku urzeczywistnieniu tego projektu.

George Lucas wraz z żoną Mellody Hobson, długoletnim przyjacielem Stevenem Spielbergiem i burmistrzem Los Angeles Ericem Garcettim, symbolicznie wbili łopaty w grunt pod muzeum podczas ceremonii odbywającej się w LA Park. Sam Lucas chwycił za łopatę, aby uczcić tę okazję i oficjalnie rozpoczął budowę projektu wartego ponad 1,5 miliarda dolarów.

Po ukończeniu powierzchnia użytkowa muzeum będzie liczyła około 91 440 m2. Znajdzie się tam kolekcja dzieł należących do George’a Lucasa, w tym oryginalne prace artystów pokroju Normana Rockwella, a także pamiątki związane z Gwiezdnymi Wojnami. Budynek zajmie 11-hektarową działkę w Parku Ekspozycyjnym.

Podczas ceremonii George Lucas stanął na mównicy, aby powiedzieć zgromadzonej widowni, co zainspirowało go do zbudowania tego obiektu:

„Tak, to muzeum sztuki, ale chciałbym, aby było to także muzeum antropologii… W moim odczuciu sztuka popularna to wgląd w społeczeństwo i w to, do czego ono dąży; czego tak naprawdę chce i jakie naprawdę jest – opowiada historię tego społeczeństwa i przybliża jego system wierzeń.”

Więcej o muzeum Lucasa możecie dowiedzieć się z poniższego materiału wideo:

https://youtu.be/MY0upLJdiNo

Otwarcie Muzeum Sztuki Narracyjnej im. George’a Lucasa zaplanowane jest na rok 2021.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.