Wydarzenia

Nawiązania do sagi Star Wars w „Ready Player One”

Ready-Player-One

Na ekrany kin już niebawem zawita Ready Player One, który częściowo ma polegać na atakowaniu widza jak największą liczbą nawiązań do popkultury, wiernie ekranizując przy tym pierwowzór. Nie mogło, oczywiście, obyć się bez legendarnej sagi Gwiezdnych Wojen.

W wywiadzie dla FandangoSteven Spielberg – reżyser filmu – powiedział, że w Player One będzie można znaleźć nawiązania do sagi, jednak nie należy spodziewać się niczego wielkiego pokroju kultowych postaci:

„Jeśli będzicie uważnie patrzeć, zobaczycie gdzieś tam R2-D2, zobaczycie też X-Winga.

Nie chcieliśmy używać pierwszoplanowych postaci z Gwiezdnych Wojen, bo one cały czas trwają. To część współczesnego świata. I mimo, że to wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych, to ogromna część dzisiejszego świata, dwudziestego pierwszego wieku. Więc poprosiliśmy o pozwolenie tylko na mniejsze rzeczy, a Disney dał nam wszystko, czego chcieliśmy.”

Ready Player One trafi do polskich kin 6 kwietnia.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.